Jump to content

Potvrda o okolnostima stradavanja


Warrior1700

Preporučene objave

Da li netko zna na koji način se može službeno dobiti na uvid (dobiti presliku) vojni zdravstveni karton.Ozljeđen sam 92. u zoni "B" imam ratni put zapovjednika,službeni ratni put postrojbe, izjavu zapovjednika satnije o okolnostima ozljede,izjavu osobe koja je bila kada se ozljeda desila,nakon nekoliko upita iz državnog vojnog arhiva su mi proslijedili presliku (izviješće bataljunskih liječnika ) spiska ljudi koji su na bolovanju za taj period na kojem se nalazim i ja.Nakon mojih učestalih dopisa i molbi su mi našli u arhivu i broj zdravstvenog kartona.Ali potvrdu mi ministarstvo odbilo izdati kao i sud pošto nemam prvi nalaz iz perioda kada se ozljeda desila.Nalaz je pretpostavljam evidentiran u zdravstvenom kartonu na osnovu kojeg mi je doktorica i otvorila bolovanje.Imam kontinuitet liječenja od 1992. 1994. pa sve do operacije prije 2 godine, osim tog prvog nalaza 1992.Sud do sada nije saslušao niti zapovjednika niti svjedoka osim liječnicu koja se očitovala o krivoj šifri a ne o onoj po kojoj sam ozljeđen i bio na bolovanju.Imam status RVI 30% i u mirovini sam ali bez potvrde o okolnostima stradavanja.Molio bih i za savjet ako je netko imao isti problem kao i ja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa u ranjeničkom kartonu bi trebao biti opis ozljede kao i šifra pod kojom si se vodio na bolovanju.Ranjenički karton nije isto što i zdravstveni. Uostalom , imaš izjave zapovjednika, svjedoka... Gdje ti se sada nalazi zdravstveni karton ? Njega bi trebao dobiti na uvid, kao i preslike, ako zatrebaš.

Zbog čega si na sudu ? Povećanja HRVI ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lani sam ostao šokiran, baš u svezi papira iz rata... pomagao jednom kolegi i tražio iz naše bolnice sve moguće papire u svezi njegovog ravanja 1991. i saznao da su sve, ali baš sve dokaze u svezi prihvata, obrade i liječenja uništili u zakonskom roku (10g), dakle moja velika bolnica kroz koju je prošlo nekoliko stotina ranjenika iz DR-a nema ništa, dakle rata nije niti bilo kažem ja, pa pitam a gdje su vam one velike knjige (ne znam ime) u koju se rukom upisivalo kada netko se javi u bolnicu (protokol, registar ili tako nekako) - NIŠTA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sličan slučaj, moj ratni put potpisuje osoba, meni nepoznata, a kamoli zapovjednik i sl., tražio očitovanje MORH-a, ništa, nemaju podatke.

Vodim postupak povećanja invalidnosti već deset godina, na zadnjem vještačenju vade ovu potvrdu koja nema veze samnom i mojom postrojbom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sličan slučaj, moj ratni put potpisuje osoba, meni nepoznata, a kamoli zapovjednik i sl., tražio očitovanje MORH-a, ništa, nemaju podatke.

Vodim postupak povećanja invalidnosti već deset godina, na zadnjem vještačenju vade ovu potvrdu koja nema veze samnom i mojom postrojbom.

 

A šta misliš , zašto se prozivaju lažni invalidi ? Tvoji papiri su iskorišteni kod nekoga da bi dobio HRVI, a tebi tobože ne mogu naći. I ne zavaravaj se, u to su upleteni i oni iz državnog vrha. Zato sudovi odbijaju tražiti dokumentaciju od bolnica i saniteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Vezano za arhivu koja je u Karlovcu...odvjetnik od strane MORH-a je rekao da je ona kao dvije-tri  ogromne zgrade i tko bi među papirima našao moj zdravstveni karton koji je evidentiran u njihovim protokolima pod brojem...... ali ga ne mogu naći. Znači zaprimljen od postrojbe sa cijelom dokumentacijom ali ga ne mogu naći ili si nitko nije dao truda pronaći ga. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija