Jump to content

Neisplata plaća


retriver2008

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim Vas za savjet.

Firma u kojoj sam radio (dao sam otkaz prije dva mjeseca) radnicima je u siječnju ove godine prestala isplaćivati plaće. Naknadno je radnicima isplatila plaću za siječanj i veljaču, no ne i onima koji su prijavljeni u sestrinskoj firmi te iste tvrtke. Dobio sam samo minimalac za siječanj i dalje od toga ništa. Što da radim? Riječ je o 2,5 plaće, cijelom godišnjem odmoru... Nisu mi platili niti doprinose. Opcija mi je privatna tužba, ali ne znam kojem odvjetniku da se obratim po tom pitanju.

 

Hvala na pomoći, LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šteta obzirom iste predstavljaju ovršni naslov.

 

Onda vam ne preostaje drugo doli tužba. Jasno, uspjeh u naplati potraživanja ovisi ima li poslodavac sredstava iz kojih ćete se moći naplatiti. Ostaje i mogućnost prijave poslodavca Inspektoratu rada ukoliko procijenite da ćete tako prije doći do naplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Radim u jednoj tvrtci i isto nije redovna plaća,tj. nije cijela isplačena samo dio, doprinosi i zdr. radni staž to se redovito uplačuje platne liste normalno dobivamo pa me zanima ukoliko bih ja htio dići kredit dali banke taj dug neisplačenih plaća vide dali bi mi to smetalo za podizanje kredita. hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da ce vas banka pitati za platne liste, a sada hoce li vam odobriti kredit ili ne, najbolje je njih pitati jer ovisi od banke do banke...

 

Poštovani!

Radim u jednoj tvrtci i isto nije redovna plaća,tj. nije cijela isplačena samo dio, doprinosi i zdr. radni staž to se redovito uplačuje platne liste normalno dobivamo pa me zanima ukoliko bih ja htio dići kredit dali banke taj dug neisplačenih plaća vide dali bi mi to smetalo za podizanje kredita. hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija