Jump to content

Suvlasnistvo RH nakon premjera 2007.


Miha1976

Preporučene objave

Postovani,

Namjeravali smo kupiti kucu, od vlasnika koje poznajemo. Problem je nastao kod uvida u gruntovni izvadak, gdje je vidljivo da vlasnistvo nije 1/1 nego polovina glasi na RH. Objasnjenje jest da su se takvi slucajevi dogadali kod premjera 2007 godine (ne znam tocno sto to znaci, mislim da je tada vrsen premjer zemljista u cijeloj drzavi), te se na takvu odluku trebalo u roku zaliti, sto nije napravljeno. Uvid u povjesni izvadak prije premjera (online) nije moguc - karta ne postoji, barem ne online. Vlasnika sadasnjeg i prijasnjeg (umro) sam poznavao, nikakvi problemi oko vlasnistva nisu postojali.

Moje pitanje je :

A) kako se dogodilo da se drzava upisala na privatno vlasnistvo?

B) kako ovaj problem rijesiti - gdje krenuti i kolìko to kosta?

C) je li pametno kucu kupiti pa sam pokusatj ishodovati papire?

D) je li pametno ugovoriti sa prodavateljem placanje putem escrow racuna, isplata kada se papiri ishoduju?

Kuca nam odgovara jer se nalazi u mjestu u kojem i sada zivimo, a jedina je na prodaju. 

Jako sam zahvalan na Vasim odgovorima, bili oni i djelomicni - samo na neka pitanja.

Slavonac

 

uređeno: od Miha1976
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Miha1976 je napisao:

A) kako se dogodilo da se drzava upisala na privatno vlasnistvo?

 

, Željac047 je napisao:

Upravo ovo prvo ( 1. ) pitanje koje ste postavili u Vašem postu je bitno, temeljem čega se država upisala kao suvlasnik na nekretnini, nekog duga ili sl.,

Možda je odgovor jednostavniji, naime ako u postupku (nove) katastarske izmjere nije bilo moguće utvrditi su/vlasnika, upisuje se RH.

, Željac047 je napisao:

 dok Vam papiri ne budu potpuno čisti...

Pa je moguče da su papiri čisti. Dakle, trebalo bi isplatiti i RH i drugog suvlasnika, što zbog onoga prvog sve pomalo komplicira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Spitfire je napisao:

 

Možda je odgovor jednostavniji, naime ako u postupku (nove) katastarske izmjere nije bilo moguće utvrditi su/vlasnika, upisuje se RH.

Pa je moguče da su papiri čisti. Dakle, trebalo bi isplatiti i RH i drugog suvlasnika, što zbog onoga prvog sve pomalo komplicira.

Da i ta mogućnost postoji, zato sve dobro ispitati i detaljno provjeriti prije bilo kakve realizacije, opreza nikad dosta...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija