Jump to content

Izgubljena zarada...


Tonsic

Preporučene objave

Da li neko zna ili ima iskustva sa "izgubljenom zaradom" odnosno nakon umirovljenja zbog ozljede na radu i nesposobnosti za dalji rad razlika izmedu mirovine i place koje bi primao da se ozljeda nije dogodila iznosila bi 4000 kn. Zanima me koga tuzit i od koga zahtjevat tu naknadu tj rentu. Od firme ili osiguranja kod kojeg zahtjevam i ostetu gdje sam osiguran. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
, Tonsic je napisao:

Da li neko zna ili ima iskustva sa "izgubljenom zaradom" odnosno nakon umirovljenja zbog ozljede na radu i nesposobnosti za dalji rad razlika izmedu mirovine i place koje bi primao da se ozljeda nije dogodila iznosila bi 4000 kn. Zanima me koga tuzit i od koga zahtjevat tu naknadu tj rentu. Od firme ili osiguranja kod kojeg zahtjevam i ostetu gdje sam osiguran. Hvala

Tko je kriv i u kakvim se okolnostima dogodila ta ozlijeda? 

Nemojte se olako dati nagovoriti na takvu tužbu. Poavjetujte se bna više strana. Takvu tužbu možete i izgubiti, i plaćati ogromne iznose odvjetničkih troškova i vještačenja. 

Nismo mi recimo USA gdje je sustav zdravstvenog, mirovinskog i invalidskog osiguranja drugačiji pa se dozvoljavaju razne tužbe za koje kod nas baš i nema realne osnove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , felixx je napisao:

Tko je kriv i u kakvim se okolnostima dogodila ta ozlijeda? 

Nemojte se olako dati nagovoriti na takvu tužbu. Poavjetujte se bna više strana. Takvu tužbu možete i izgubiti, i plaćati ogromne iznose odvjetničkih troškova i vještačenja. 

Nismo mi recimo USA gdje je sustav zdravstvenog, mirovinskog i invalidskog osiguranja drugačiji pa se dozvoljavaju razne tužbe za koje kod nas baš i nema realne osnove.

Kriva je visa sila, mislim da oni tako imaju naziv za to, naime radi se o visoko rizicnim poslovima...posao ronioca gdje nije kriv ni poslodavac ni zaposlenik a zaposlenik je dozivio dekompresijsku bolest na poslu te je nastala tetrapareza i opca nesposobnost na rad. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Tonsic je napisao:

Da li neko zna ili ima iskustva sa "izgubljenom zaradom" odnosno nakon umirovljenja zbog ozljede na radu i nesposobnosti za dalji rad razlika izmedu mirovine i place koje bi primao da se ozljeda nije dogodila iznosila bi 4000 kn. Zanima me koga tuzit i od koga zahtjevat tu naknadu tj rentu. Od firme ili osiguranja kod kojeg zahtjevam i ostetu gdje sam osiguran. Hvala

Mislim da ti je to sizifov posao sa mozebitnom negativnom odlukom po tebe i sudskim troskovima koje ces u konacnici ti platiti.

Imas primjerak tog osiguratevaljskog ugovora izmedju tvoje bivse firme i osiguravajuce kuce, sta je tamo tocno navedenom, najbolje ti je otici kod odvjetnika za radno pravo i sa njim se posavjetovati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Tonsic je napisao:

Kriva je visa sila, mislim da oni tako imaju naziv za to, naime radi se o visoko rizicnim poslovima...posao ronioca gdje nije kriv ni poslodavac ni zaposlenik a zaposlenik je dozivio dekompresijsku bolest na poslu te je nastala tetrapareza i opca nesposobnost na rad. 

Ali koga bi tužili?

Ne možete tužiti višu silu. 

Niste doživjeli neku tešku nesreću za koju bi recimo bio kriv poslodavac jer se oprema pokvarila a on je i osuđen za prouzrokovanu nesreću. U takvim okolnostima biste mogli tužiti za nešto ovakvo.

Vi ste znali za opasnosti koje vaš posao predstavlja za zdravlje. Dobili ste u skladu sa zakonom invalidsku mirovinu. Plaća vam je vjerojatno bila veća i zbog svih ovih rizika i težine posla, da ste kojim slučajem i ostali na nekom drugom radnom mjest, vjerojatno biste morali pristati na manju plaću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, felixx je napisao:

Ali koga bi tužili?

Ne možete tužiti višu silu. 

Niste doživjeli neku tešku nesreću za koju bi recimo bio kriv poslodavac jer se oprema pokvarila a on je i osuđen za prouzrokovanu nesreću. U takvim okolnostima biste mogli tužiti za nešto ovakvo.

Vi ste znali za opasnosti koje vaš posao predstavlja za zdravlje. Dobili ste u skladu sa zakonom invalidsku mirovinu. Plaća vam je vjerojatno bila veća i zbog svih ovih rizika i težine posla, da ste kojim slučajem i ostali na nekom drugom radnom mjest, vjerojatno biste morali pristati na manju plaću.

Pa postoje primjeri u praksi gdje su osobe oboliile od nekih bolesti i imaju profesionalnu bolest koja je priznata kao ozljeda na radu te im je poslodavac morao namiriti razliku mirovine-place, isto tako im nije direktno.odgovoran za njihovu invalidnost kao ni za moju, zar ne?

Mislia sam da imaju nekakvu odgovornost prema meni s obzirom da sam na radnom mistu izgubia sluzenja nogama i rukom i puno ostalih stvari i zivaca, ali posto nisu krivi nece odgovarat krivicno ali opca odgovornost i nekakva ta obestecenje sam se nada eto ipak da postoji. 

Da u skladu sa zakonom nase lipe drzave sam dobia opcu inv.mirovinu koja mi taman kredit uspije pokrit i pelene koje nosim i ljekove itd....tako da mos i zakljucit kako sam ima vecu placu zbog rizika i svega drugoga. Hvala svima na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Tonsic je napisao:

Pa postoje primjeri u praksi gdje su osobe oboliile od nekih bolesti i imaju profesionalnu bolest koja je priznata kao ozljeda na radu te im je poslodavac morao namiriti razliku mirovine-place, isto tako im nije direktno.odgovoran za njihovu invalidnost kao ni za moju, zar ne?

Ne kažem da nipošto ne biste trebali pokušati. Samo da budete 

Za početak proučite sve slične slučajeve , ali u zakonodavstvu unutar kojeg će se voditi postpak. Posavjetujte se sa odvjetnicima koji su vodili slične slučajeve. 

 

Prije 9 minuta, Tonsic je napisao:

Mislia sam da imaju nekakvu odgovornost prema meni s obzirom da sam na radnom mistu izgubia sluzenja nogama i rukom i puno ostalih stvari i zivaca, ali posto nisu krivi nece odgovarat krivicno ali opca odgovornost i nekakva ta obestecenje sam se nada eto ipak da postoji. 

Trebali biste ići za tim da nađete neku ozbiljnu grešku, recimo da su kršene neke sigurnosne procedure. Ili da je vaš poslodavac imao lošu, neispravnu ili substandardnu opremu. Da je poslodavac znao za štetnost prevelike satnice rada, ... razumijete , neku grešku. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija