Jump to content

Prometna nesreca na Rotoru


anonimno

Preporučene objave

17.05.2006. imala sam prometnu nesrecu na Rotoru. Ukljucila sam se iz liijeve trake sa mosta, koja vodi u srednju traku u kruzni tok. Iz srednje trake sam izlazila iz rotora u smjeru Novog Zagreba, gdje me pritom bus, (Samoborcek) koji se ukljucivao iz smjera Remetinca udario u desni bočni kraj auta. Uglavnom, ja sam kriva jer se nisam propisno prestrojavala, odnosno iskljucivala, bez obzira na to sto sam se ja kretala kruznim tokom i pritom imala prednost. Bus se doslovno ugurao u kruzni tok, i iako sam ja davala desni zmigavac, on se sudario u mene. Tu vec krsi zakon jer je mogao sprijeciti nesrecu. Nakon sto je dosla policija, mijenjao je iskaz govoreci kako je dosao iz smjera Karlovca, ali eto ne mozes zavarati tahograf, a i ime mjesta koje je negdje iza Remetinca. Nikakav zapisnik od policije nisam dobila, na temelju cega bi se zalila, vec samo poziv na sud, gdje sam vec zabiljezena kao okrivljenik.

Pitanje: da li se taj cvor gleda kao jedno ili dva krizanja? Ukoliko se gleda kao jedno, posto je on imao trokut, on je kriv. A ako se gleda kao dva krizanja, onda sam je kriva, jer sam se nepropisno prestrojavala. Sve u svemu načelnik policije tvrdi kako policija zapravo nije sigurna u to tko je kriv, a bez obzira ja sam okrivljena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja mislim da ste tu jednako krivi i ti i on! ti si se nepropisno prestrojavala...a on nije gledao dok ulazi!! po mom misljenju djelite krivicu! isto kao npr. netko se vozi po zutoj koja je desno a ja po normalnoj traci ...i hocu na zutu i ne gledajuci udarim u onoga tko vec je tamo! taj u zutoj je kriv sto se vozi po zutoj a ja sam kriva sto ne gledam...dakle podjela krivice! isto kao i za skutere koji se voze po sredini...ak ga pokupis djelite krivicu jer nisi gledala...a on je kriv jer se nepropisno vozio! eto..nadam se da je jasnije...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemojte se buniti

 

točno znam iz koje trake ste htjeli za Novi Zagreb.

 

Naime, 90% ljudi nema pojma da se iz te trake ne smije skrenuti i to iz razloga što se nakon rekonstrukcije rotora prije par godina prvo moglo, a onda su nanovo iscrtali trake pa se ne može. Međutim, to ljudi ne kuže jer su u panici čim uđu u taj rotor (ne sporim da je loše izveden), ali ljudi nemaju veze o vožnji. vozač autobusa je trebao znati da masa ljudi skreće, pa se nije smio zaletavati, ali svejedno isključivo je vaša krivica za nezgodu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz srednje trake se ne bi trebalo skretati desno,nego iz krajnnje desne desno ,bez obzira na horizontalnu signalizaciju.Zbog ćega?Krajnja desna traka u biti ,traka za ravno i desno ,i onaj koji kruži ima prednost u odnosu na onoga koji skreče ,jer desni skretač mu siječe put ,stvarajući konfliktnu točku.Zamisli da se voziš po aveniji Dubrovnik ravno po krajnjoj desnoj traci,a onaj iz srednje trake pokušavaja skrenuti skroz desno ispred tebe u Trnsko.Ako i sad ne kužiš u čemu je stvar ,ponovo prostudiraj propise.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija