Jump to content

Zastara tražbine


Majstorsmora

Preporučene objave

 

Poštovani, dug za toplinsku energiju  350kuna datum dospječa računa 15.03.2012g

                                                             400kuna  dospječe računa 16.04.2012g

                                                             250kuna dospječe računa 15.05.2012g

                                                             230kuna dospječe računa 15.06 2012g

Prijedlog za ovrhu zaprimljen kod bilježnika 22.04.2013g.  poslan od odvjetnika17.04.2013g. trošak odvjetnika za sastavljnje prijedloga 500kuna plus pdv.

Ja sam dobio pismeno 22.02.2018g.  sa prijedlogom za ovrhu na koje imam rok osam dana za prigovor od dana zaprimanja rješenja. Mislim izjaviti prigovor je mislim da su dva potarživanja sa datumom dospijeća 15.03.2012 i 16.04.2012 u zastari temeljen članka 232 st.1. to.1. članka 215 st1 i članka  214 st2. jer tražbine za topolinsku energiju zastarjevaju za 1godinu. Mislim da je i trošak odvjetnika prevelik, dali da i na taj trošak izjavim prigovor. Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Majstorsmora je napisao:

Mislim da je i trošak odvjetnika prevelik, dali da i na taj trošak izjavim prigovor. Zahvaljujem.

Obzirom na ukupan zbroj svih računa, mislim da bi trošak trebao biti 250 kn + PDV (po Tarifi - Tbr. 7 - 25 bodova, jer je u prvoj skupini vrijednosti predmeta spora 0,00-2.500,00 kn). Na žalost nisam 100% sigurna pa bih bila zahvalna da me netko ispravi ukoliko griješim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Majstorsmora je napisao:

 Mislim da je i trošak odvjetnika prevelik, dali da i na taj trošak izjavim prigovor. Zahvaljujem.

pozovi se na  zastaru potraživanja za navedene  račune a osporavaj i trošak (veče vrijednost je u zastari).

možda sud odluči  da svaka stranka snosi svoje troškove. 

osporavaj i vrijednost spora.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija