Jump to content

Uzdržavanje supruge


Maraton

Preporučene objave

Prije 55 minuta, Maraton je napisao:

Poštovani, moje pitanje je vezano za Uzdržavanje supruge. Da li supruga ima pravo zahtjevati uzdržavanje za sebe?. Razvod je sporazumni. Imamo jedno četvorogodišnje dijete.

Ima pravo tražiti uzdržavanje od Vas ako je nezaposlena i ako na drugi način ne može priskrbiti sredstva za svoje uzdržavanje i to dok ne završi brakorazvodni postupak ili kasnije ako su činjenice na kojima temelji potraživanje uzdržavanja bile poznate dok je trajao brakorazvodni postupak.

U tom slučaju sud može donijeti odluku o njezinom uzdržavanju do najduže godinu dana sa tendencijom produžetka na duže vrijeme ako se činjenice na kojem je donijeto Rjeśenje ne promjene, ali produžetak vremena uzdržavanja mora zatražiti prije nego joj istekne tih godinu dana, osim ako bi to za Vas predstavljalo očitu nepravdu (njezina krivica za razvod braka isl.)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Maraton je napisao:

Poštovani, moje pitanje je vezano za Uzdržavanje supruge. Da li supruga ima pravo zahtjevati uzdržavanje za sebe?. Razvod je sporazumni. Imamo jedno četvorogodišnje dijete.

Ima ona pravo zahtijevati svašta ali pitanje je dali će to što zahtijeva i dobiti.

Moja bivša je također ( putem odvjetnika ) tražila uzdržavanje, navedeni razlozi za to su bili: završena samo osnovna škola, nemogućnost zapošljavanja, život u sredini koja je pod posebnom državnom skrbi i slične gluposti.

Pitanje sutkinje je bilo : "dali je gospođa radno sposobna", odgovor je bio " da ".

Ako je i vaša supruga radno sposobna, od uzdržavanja nema ništa. Večeras bez brige mirno spavajte !!!   

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 53 minuta, Maraton je napisao:

Mislim ako ja nisam u mogucnosti uzdrzavati nju, s obzirom da ne radim stalno i nemam visoka primanja za placanje alimentacije i uzdrzavanja. 

U tom slučaju sumnjam da će joj biti udovoljeno zahtijevu ako ga postavi, jer se i tada gleda ukupna Vasa primanja, a i Vi morate od nečega živjeti, osim ako je ona invalidna osoba i stvarno ne može na ni jedan drugi način zaraditi sredstva za svoje uzdržavanje, jer ipak je uzdržavanje djezeta koje ste dužni uzdržavati na prvom mjestu, no to je opet stvar suda kako i na koji način će gledati na njezin možebitno postavljeni zahtijev za njezino uzdržavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Maraton je napisao:

Ona je radno sposobna, nije invalidna osoba, nije bolesna i ne vidim razlog da bi ja nju uzdrzavao. Dijete ok.

O svemu tome će odlučiti sud ako ona postavi zahtijev za svoje uzdržavanje od strane Vas kad utvrdi stvarno činjenično stanje, da li će joj uvažiti zahtijev ili će je odbiti sa njezinim zahtijevom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Željac047 je napisao:

O svemu tome će odlučiti sud ako ona postavi zahtijev za svoje uzdržavanje od strane Vas kad utvrdi stvarno činjenično stanje, da li će joj uvažiti zahtijev ili će je odbiti sa njezinim zahtijevom.

Odbiti će je sa njezinim zahtjevom ako je radno sposobna.

Pustite čovjeka da odluku o tome ne čeka u neizvjesnosti već da bude smiren, spokojan i u vjeri da će sud tako i odlučiti s obzirom na zakon i sudsku praksu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima. Informirao sam se kod odvjetnika i on je na stanovištu da taj zahtjev neće proći s obzirom na sve okolnosti. Radno sposobna osoba, radila u braku sasvim uredno, a i s obzirom na moja primanja koja nisu visoka i još umanjena za alimentaciju ( treba i meni ostati egzistencijalni minimum.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija