Jump to content

Nasljedno-pravna zavrzlama


sudionikuprometu

Preporučene objave

Nakon snrti moga djeda održana je sudska rasprava o nasljeđivanju u Općinskom sudu u Drnišu 21.11.1984.godine. Iza djedove smrti kao nasljednici ostali su žena, moj otac i kćer. Baka i tetka se odriču svog dijela naslijeđa u korist moga oca.

Moj otac umire 2000.godine. Nasljednici su moja mama, brat i ja. Mama i brat se odriču nasljeđa u moju korist. Vlasnik imovine iza smrti moga oca sam jedino ja.

Sada saznajem iz izvadka iz zk da se uknjižuje pravo vlasništva moje tetke (koja se odrekla svega u korist moga oca 1984. god.)

Uknjiženje je izvršeno 4.rujna 2012.godine. na temelju rješenja o nasljeđivanju donesenog po javnom bilježniku  iz Zagreba.

I sada nakon tetkine smrti su nasljednici njezine kćeri. 

Molim Vas da mi odgovorite kako je moguće odreći se svoga dijela nasljeđivanja 1984. i ponovno se upisati kao vlasnik 2012.godine? Također imam rješenje od ostavinske rasprave iza djedove i očeve smrti. Što mogu napraviti po tom pitanju?   

Zahvaljujem na odgovoru! 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , sudionikuprometu je napisao:

saznajem iz izvadka iz zk da se uknjižuje pravo vlasništva moje tetke 

Na koju imovinu se upisala

 

prije 6 sati , sudionikuprometu je napisao:

Uknjiženje je izvršeno 4.rujna 2012.godine. na temelju rješenja o nasljeđivanju donesenog po javnom bilježnikuiz Zagreba

U ostavinskom postupku iza umrlog....koga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upisala se na imovinu koju se odrekla na ostavinskoj raspravi u korist brata 1984. godine i koju sam ja kasnije naslijedila.

Uknjiženje koje je izvršeno 4.9.2012. bilo je nakon umrle majke, tj. sestre brata za kojeg se ta ista sestra odrekla dijela nasljedstva u korist svog brata (moga oca) još 1984. godine.

Ako Vam treba mogu Vam rješenja poslati u inbox.

uređeno: od sudionikuprometu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sudionikuprometu je napisao:

 

Molim Vas da mi odgovorite kako je moguće odreći se svoga dijela nasljeđivanja 1984. i ponovno se upisati kao vlasnik 2012.godine? Također imam rješenje od ostavinske rasprave iza djedove i očeve smrti. Što mogu napraviti po tom pitanju?   

Zahvaljujem na odgovoru! 

Lijep pozdrav

odi u nadležnu  gruntovnicu i traži uvid u knjigu vlasnika. traži dokument na temelju kog se upisala kao vlasnik. ponesi i svoja rješenja od ostavinske za sebe i oca.

 možda je neko krivotvorio neki dokument?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija