Jump to content

Djed traži skrbništvo nad malodobnim unukom


ADHD

Preporučene objave

Poštovani ! 

Molim Vas za pomoć ili savjet . Osoba sa s invaliditetom kao posljedica urođene bolesti , ujedno sam i majka desetogodišnjeg dječaka sa distony sindromom i adhd-on  sin i ja živimo sami s obzirom da sam se 2009 sporazumno rastala kako bi smirila svoju pomahnitalu obitelj koja nije  željela prihvatiti činjenicu da ja imam nekoga koga volim i tko mene voli te da želimo sklopiti brak . U vrijeme trajanja mog braka svi su " kopali " kako bi isti doveli do rastave ništa im nije pasalo niti radno mjesto mog supruka niti stan u kojem smo živjeli ništa i to su mi kontinuirano da tako kažem nabijali na nos . Odmah po vjenčanju jedan dio obitelji je počeo gnjaviti  kada planiramo imati dijete , no na žalost to nije išlo tako lako zbog obostranog problema , osim toga ja sam se pokušavala zaposliti kako bi što manje ovisili o pomoći moje obitelji . Prošli smo trnovit put neplodnosti i medicinski potpomognute oplodnje i konačno 2006 ostvarila se trudnoća koja je od samog početka bila veoma rizična , naravno moja trudnoća je opet izavzvala buru u obitelji smetala im je jer su oni smatrali da suprug i ja nismo sposobni biti roditelji što je mene izuzetno rastužilo jer sam svog sina željela više nego išta . Cijelu trudnoću sam bila pod jakim stresovima zbog cijele situacije . Dijete je rođeno u terminu i sve je na prvi pogled sa malenim bilo ok do šestog mjeseca života kada mu je postavljena dijagnoza distony syndrom i tetraparetski syndrom i počela je fizikalna terapija . Suprug i ja smo se  pod pritiscima moje obitelji i situacije oko sina  i gubitka suprugovog posla počeli jako udaljavati nismo se mogli nositi sa svim tim problemima , nismo imali pomoć od nikoga . Svi pritisci moje obitelji i problemi sa sinom doveli su do toga da smo se 2009 sporazumno rastali , maleni je pripao meni na odgoj i čuvanje bivšem je određeno vrijeme druženja i alimentacija. U dobi od tri godine mom sinu su postavili sumlju na ADHD uz dominaciju inpulzivnosti  da bi se sa sedam godina dijagnoza  potvrdila te je diejte odmah uključemo u tretman psihologa , defektologa logopeda i dječjek psihijatra , u školu je krenuo sa sedam godina po redovnom programu uz individualizaciju . Kako je po rastavi braka dijete meni na odgoj i čuvanje  s obzirom da se moje zdravstveno stanje zakompliciralo zbog hipotireoze  , dijabetesa tipa 2 i hiperaktivnosti nadbubrežne žlijezde  teže sam se nosila sa izazovima koji su me snašli , bivši suprug sudjeluje u odgoju koliko je to u njegovoj moći ( druže se podučava ga stvarima koje bi svaki dječak trebao znati ) na žalost nije toliko spretan u odgoju kao niti ja ponajprije u postavljanju granica zbog čega sam zatražila savjet i pomoć socijalne radnice koja je upućena u cijelu obiteljsku situaciju . Po razgovoru sa socijalnom radnicom i uvidom i cijelu situaciju kako moju zdravstvenu tako i djetetovu donijeli smo odluku da se dijete smjesti na polu dnevni  boravak  kao bi se meni olakšalo  i djetetu pomoglo da se integrira i razvija . Kada je moj otac saznao da je dijete smiješteno u polu dnevni boravak , poludi je izvrjeđao me kao da sam najgora majka i sada traži skrbništvo nad mojim sinom .   Moram reći da je moj otac  psihički i fizički nasilnik  koji na žalost za sve što je meni radio nikada nije kažnjavan , osim toga ima 70 godina i velikih zdravstvenih problema . U više navrata se prema mom sinu ponašao ne adekvatno , govorio mu je da su mu otac i mati ništa koriti , da će mu mamu pokopati . Sve ovo što sam Vam sada  navela zna socijalna radnica u centru za socijalni rad sa kojom imam iznimno dobar odnos i veoma dobru suradnju .  Trebam li se bojati za skrbništvo nad sinom jer ja svog toliko željenog sina ne želi  dati nikome dok god ima žive i koliko toliko zdrave roditelje koji ga vole i brinu o njemu naj bolje što možemo . 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez obzira na to što ste potanko opisali situaciju, teško je zaključiti što bi sud mogao donijeti kao odluku u ovom predmetu, iako valja reći da nisu baš česte situacije u kojima uz dva živa roditelja dijete bude dodijeljeno djedu na skrb. Je li Vaš otac uopće pokrenuo kakav postupak, podnio sudsku tužbu, ili on samo "traži skrbništvo"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na ovom odgovoru , naime ja sam prijavila mog oca za obiteljsko nasilje točnije za povrijedu časti s obzirom da se prema meni ponašao kao da sam da se tako izrazim ništa koristi , kurva i probisvijet , da ne želim raditi i biti na socijali s obzirom da od 2009 primam osobnu invalidninu koju sam stekla po riješenju prvostupanjskog tjela vješzačenja a na okolnosti višestrukih oštećenja zdravlja . Tog dana kada se pojavio kod mene u stanu zajedno sa mojim bratom i njegovom obitelji prvo što je pitao gdje je moj sin , kada sam mu rekla da je dijete smješteno u dječji dom zbog poteškoća sa ponašanjem ali i činjenice sa sam trebala ići na dugotrajnije bolnićko liječenje a dijete nisam imala kome ostaviti jer moj bivši suprug nema uvijete za skrb o djetetu  iao se sa djetetom relativno dobro slaže pomaže mu u školskim obvezama koliko je to u njegovim mogućnostima . Kada sam pokušala mom ocu objasniti zašto je dijete smješteno u dječji dom istog trena je počela pablja na mene sa svih strana od oca , brata i špgorice . Svo treje su me izvrijeđali kako ja nisam sposobna brinuti iako sam od rastave braka kada je sin imao dvije godine psovsama brinulo o njemu . Naravno njihovo ponašanje deraćina na mene i vrijeđanje dovelo je do pogoršanja mog zdravstvenog stanja . Nakon što sam primila infuziju da mi se spusti krvni i moždani tlak nazvala sma policiju i prijavila nasilje . Od tog trenutka sve do Uskrsa malo je bilo mira da bi za uskrs ponovo doživjela ansilje ovog puta od strane mog brata no ovog puta je dijete bilo prisutno , i to dam također prijavila policiji . Prije manje od tjedan dana bila sam na prekršajnom sudu svijedoćiti protiv oca , naravno on je sutkinji svašta napričao o meni i o tome kako se ja neznam brinuti za dijete da sam nesposobna  te da je iz tog razloga dijete smješteno u dom i tražio . Moje izlaganje sutkinja nije uopće uzimala za ozbiljno amo je komentirala kako bi bilo nja bolje da moj otac preuzme skrb o mom sinu . Moram napomenuti da je moj sin meni u više navrata govorio kako mu je djed rekao da će mu mamu pokopati , da sam ja nesposobna i da ništa ne valjam  te  da više nikeda neće iči nazad k meni , da če ostati živjeti kod njega . Maleni se morao skrivati  kako bi me nazvao a da ga moj otac ne čuje . 

uređeno: od ADHD
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija