Jump to content

Ovrha


Blokirani

Preporučene objave

Postovani

Zele 2 mi je ovrsio racun za dug iz 2006g

Posto sam 2007. odselio iz HR i nisam imao otvoren racun do prosle godine nikakve obavijesto od  njih ni od fine nisam dobijao

Prosli tjedan sam isao na banku zatvorit taj racun jer sam u medjuvremenu otisao vanka medjutim rekli su mi da mi je ovrsen racun

Trenutno na tom racunu nemam sredstava pa me zanima na koji nacin se sada tele 2 moze naplatit jer imam auto u rh koje je registrirano na mene 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potrebno je vidjeti na Fini poslovni broj rješenja o ovrsi na temelju kojega je izvršena blokada računa, a potom napraviti uvid u spis pod tim poslovnim brojem. Ako do sada nije bilo nikakvih pokušaja namirenja, moguće je da je Vaša predmet u zastari. Ako nije u zastari, upitno je kako je rješenje postalo pravomoćno ako nikada ništa niste primili. Znači, svakako bi trebalo provjeriti pravomoćnost rješenja i zastarni rok. 

Ako se ovrhovoditelj ne može namiriti ovrhom na računu, uvijek može tražiti promjenu predmeta i sredstva ovrhe u odnosu na Vaše motorno vozilo. Svakako ne bi bilo loše, da bi izbjegli ovrhu prepisati vozilo na nekoga drugoga. U slučaju ovrhe na motornom vozilu, idu Vam prvo zabilježbe ovrhe na MUP-u i u Finu, a tek potom ćete Vi biti obaviješteni i to na način da Vam se uruči rješenje o ovrsi na motornom vozilu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Dug je iz 2006. godine, a kad je pokrenuta ovrha? Je li nastupila zastara? 

Moguće je da promjenom predmeta ovrhe Tele2 izvrši naplatu ovrhom nad motornim vozilom u Vašem vlasništvu, da, ali bez boljeg uvida u ovršno rješenje koje Vas tereti, više od toga mi je teško reći.

Moram samo da napomenem da ja nikad nisam napravio ugovor sa tele 2 nego sa t mobile dali mi to ide u prilog

Oni vele da je to ista tvrtka

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Blokirani je napisao:

Moram samo da napomenem da ja nikad nisam napravio ugovor sa tele 2 nego sa t mobile dali mi to ide u prilog

Oni vele da je to ista tvrtka

Najvažnije Vam je, da je to rješenje po zakonu postalo pravomoćno i da nije nastupila zastara.

A što se tiče ovrhovoditelja koji je pokrenuo postupak, za njega je vrijedilo pravilo da se svako rješenje o ovrsi izdaje na temelju nekakvih potraživanja, a ta potraživanje se moraju dokazati pri podnošenju ovršnog prijedloga. Znači u Vašem slučaju je ovrhovoditelj morao dostaviti račune za koje Vas tereti da bi dokazao da mu dugujete i ti računi su trebali glasiti na njega kao ovrhovoditelje (osim kod ustupa tražbine). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Borbena7 je napisao:

Ako se ovrhovoditelj ne može namiriti ovrhom na računu, uvijek može tražiti promjenu predmeta i sredstva ovrhe u odnosu na Vaše motorno vozilo. Svakako ne bi bilo loše, da bi izbjegli ovrhu prepisati vozilo na nekoga drugoga. U slučaju ovrhe na motornom vozilu, idu Vam prvo zabilježbe ovrhe na MUP-u i u Finu, a tek potom ćete Vi biti obaviješteni i to na način da Vam se uruči rješenje o ovrsi na motornom vozilu.

Da li u tom slučaju ovrhovoditelj treba obustaviti ovrhu na računu i obavijestiti ovršenika prije uručenja rješenja o ovrsi na motornom vozilu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Wanksta je napisao:

Da li u tom slučaju ovrhovoditelj treba obustaviti ovrhu na računu i obavijestiti ovršenika prije uručenja rješenja o ovrsi na motornom vozilu ?

Ne može ovrhu obustaviti ovrhovoditelj, već sud. Ovrhovoditelj bi ovdje trebao povući svoj prijedlog za ovrhu na novčanim sredstvima jer je naplata nemoguća, ali pod uvjetom da mu sud izda rješenje o ovrsi na motornom vozilu. Nikada ovo rješenje o obustavi ne smije biti doneseno prije rješenja o promjeni, u ovom slučaju na motornom vozilu.

Ovrhovoditelj nema obavezu obavijestiti ovršenika o promjeni predmeta ovrhe. To radi sud tako da kada rješenje o ovrsi dostavi ovrhovoditelj, Mup-u i Fini, to isto rješenje zadnje dostavlja ovršeniku zajedno sa zaključkom o obavezi da ovršenik u roku od 8. dana preda motorno vozilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Blokirani je napisao:

Koji vremenski period se uzima u obzir od nemogucnosti naplate po tekucem racunu do ovrsennje motornog vozila

Nema pravila. Ovisi koliko se dugo do sada čekalo, koji je po redu u Očevidniku zaveden na naplatu i koliki je dug prije njega zaveden na naplatu. Sve ovo se uzima kao bitno prilikom dokazivanja nemogućnosti provedbe ovrhe na novčanim sredstvima, odnosno odobravanja promjene na motornom vozilu. Znači nije isto jeste li prvi po redu na naplatu, a prije Vas se ima namiriti dug od milijun kuna ili ste sedmi po redu na naplatu, a prije Vas se ima namiriti dug od 7.000,oo kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako mislite na nesrazmjer između duga i vrijednosti vozila, onda Vam moram reći da to u ovom slučaju nije bitno. Jer ako je to jedino sredstvo kojim ovrhovoditelj može namiriti svoju tražbinu, naravno pod uvjetom da dokaže nemogućnost naplate na Fini, tada će sud dozvoliti promjenu. Također, ako je dug 2006. godine bio 4.000,00 kn morate voditi računa da je sada znatno veći uz kamate i troškove koji su nastali tokom vremena.

uređeno: od Borbena7
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija