Jump to content

Priznavanje očinstva


Luna girl

Preporučene objave

Postovani!

Molim vas za pomoc i savjet.

Pokusat cu vam objasniti svoju situaciju,naime,ja sam u braku vec 10 god. Sa suprugom imam dvoje djece. Od prosle godine ne zivimo zajedno (sada ce biti godina dana) ali se nismo rastali. Ja sam u medjuvremenu bila u vezi sa drugim covjekom koji je u jednakoj situaciji kao i ja. Znaci,ne zivi sa svojom suprugom,imaju zajednicko dijete ali nisu sudski rastavljeni. Nas dvoje nismo zivjeli zajedno, nakon par mjeseci smo se razisli. Ja sam ostala trudna. On je upoznat sa situaciom. Trenutno nemamo nikakve odnose i nismo u kontaktu,jel ja ne zelim vise nista imati s njim. Ono sto mene zanima je slijedece.. 

Da li on ima pravo traziti da se upise kao otac s obzirom  na situaciju? 

Moram napomenuti da je moj suprug uz mene od prvog dana i da zeli biti upisan kao otac djetetu.

Kakva su prava moga bivseg partnera,da li nam moze praviti probleme? 

Moze li osporiti ocinstvo mome suprugu? Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Priznavanje očinstva

Poštovana, ako ste Vi u braku sa sadašnjim čovjekom koji prizna dijete, sukladno ObZ, dijetetu koje je rođeno za vrijeme trajanja braka i bračne zajednice, u matici rođenih, kao otac, se vodi osoba (Vaš suprug) s kojim ste za vrijeme trudnoće i rođenja djeteta bili u braku...

No, osoba koja se smatra biološkim ocem djeteta, može pokrenuti postupak za osporavanje očinstva Vašem suprugu, tj. može ustati tužbom za osporavanje očinstva osobi (Vašem suprugu) koja je dijete priznala za svoje samo ako istodobno traži da se utvrdi njegovo očinstvo, s time da tužbu može podnijeti u roku od godine dana od upisa priznanja očinstva u maticu rođenih...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija