Jump to content

Kupnja stana/kredit


Muniesa

Preporučene objave

Poštovani,

Uskoro bivša supruga želi dići kredit za kupnju stana. Navodi da banka u kojoj diže kredit traži da budem sudionik u kreditu jer smo još u braku (iako ne živimo skupa već 5 mjeseci). 

Ako se potpišem kao sudionik u kreditu mogu li imati kakve financijske obveze u vraćanju kredita, itd.?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, Muniesa je napisao:

jer smo još u braku (iako ne živimo skupa već 5 mjeseci

U braku jeste,no niste u bračnoj zajednici,što bitno mijenja pravnu situaciju.

 

Prije 38 minuta, Muniesa je napisao:

Ako se potpišem kao sudionik u kreditu mogu li imati kakve financijske obveze u vraćanju kredita, itd.?

Itekako se može javiti problem u budućnosti,čak što više i da ne budete sudionik u tom kreditu je preporuka da već sad obezbjedite dokaze prestanka bračne zajednice,obzirom da brak službeno postoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Matrix je napisao:

U braku jeste,no niste u bračnoj zajednici,što bitno mijenja pravnu situaciju.

 

Itekako se može javiti problem u budućnosti,čak što više i da ne budete sudionik u tom kreditu je preporuka da već sad obezbjedite dokaze prestanka bračne zajednice,obzirom da brak službeno postoji.

Uh. Na koji način bih to trebao? Svjedoci?

Malo čitam, i izgleda da je pravilo da banke traže da bračni drug bude sudionik u kreditu.

Supruga tvrdi da oni zapravo trebaju samo moju suglasnost da se stavi njen (budući) stan pod hipoteku.

Dakle bez obzira što banka (navodno) tvrdi da ne bih bio dužnik nego sudionik ipak to nije tako čisto? 

uređeno: od Muniesa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam koja je banka u pitanju, ali nedavno sam također kao sudionica potpisivala ugovor o kreditu. Nisu me tražili nikakve podatke niti kreditnu sposobnost, niti sam jamac za kredit, već kao sudionik jedino služim da sam bila obaviještena da je suprug i moj dio bračne stečevine opteretio hipotekom, da poslije to ne bih osporavala, jer je bilo takvih slučajeva.

Ne mogu tvrditi da je isti slučaj od Vas jer nemam uvid u ono što biste trebali potpisati, pa je savjet, opreza radi, da se razvedete, pa neka onda ona diže kredit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija