Jump to content

Narušena statika...POMOĆ?


anonimno

Preporučene objave

Molim pomoć. Radi se o susjednom zemljištu do moje obiteljske kuće, zemljište je kupljeno prije 3 godine i namjenjeno je izgradnji obiteljske kuće u bloku sa mojom...međutim zbog spora sa drugim susjedom koji pravno koči gradnju ja sam se našao u problemu jer su napravljeni iskopi na zemljištu i tu je sve stalo što je nakon nekog vremena se odrazilo na moj objekt jer mi je došlo do napuknuća objekta u širini od 2 cm. Zanima me dali pravno mogu prisiliti vlasnika zemljišta da nešto poduzme da se nebi nastavilo sa napuknućem. MOLIM AKO ME NETKO MOŽE SAVJETOVATI... :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kratko i jasno - možete.

Što i kako neka Vas uputi odvjetnik.

Imate mogučnost tužbe po više osnova, i ne okljevajte s istom, odnosno s prijetnjama pred tužbom.

Prethodno bi bilo vrlo poželjno od strane sudskog vještaka izvršiti osiguranje dokaza.

 

Ovakav primjer je vrhunac nepoštivanja tuđe egzistencijalne imovine i treba ga grubo sankcionirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je slučajno dno iskopa znatnije ISPOD DNA VAŠIH TEMELJA, ne oklijevajte ni časa. Odmah danas otiđite do vlasnika gradilišta i dogovorite se da odmah danas počne betonirati radove. Ako se to ne može, KUPITE ŠLJUNAK, UNAJMITE KAMION I ZATRPAJTE RUPU DO VISINE DNA SVOJIH TEMELJA I DOBRO NABIJTE. Sve pravne probleme, ili probleme tipa "tko Će to platiti" ostavite za kasnije, jer ako Vam kuća počne sjedati, više je nikad nećete moći dići i šteta je nepopravljiva.

Sretno i u akciju.

P.S. Kasnije se možete dogovoriti sa vlasnikom da on od Vas kupi taj šljunak jer će mu ionako trebati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Postoji mi problem jer nasipanjem neću moć riješit problem. Zemljište i moj objekt nalazi se na 30% padini a i tu je problem slivnih voda jer to je jedino neizgrađeno zemljište i sva voda poslje kiše u tom dijelu ulice se spušta niz to zemljište tik uz moj objekt. Riješenje bi bio zid uz moj objekt ali vlasnik zemljišta nije voljan...pokušao sam se dogovorit sa njim međutim on svaki put kaže da če uskoro početi graditi i tako već godinu dana. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija