Jump to content

Nerealizirani kupoprodajni ugovor i obaveze koje proističu iz toga


Sve-N

Preporučene objave

čovjek kupuje moj stan i slažemo ugovor da će me isplatiti kreditom i da ću mu izdati potvrdu kada me banka isplati. banka mu ne odobrava kredit.

kakve posljedice je za predvidjeti? da li će mu stići porez ako ne storniramo ugovor? njega baš briga, ne razmišlja o tome. da li ću ja platiti neki porez ako stan prodam drugome, jer sam više nekretnina prodao ove godine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Sve-N je napisao:

da li će mu stići porez ako ne storniramo ugovor?

Ako je ovjeren kod JB i isti ga poslao u PU, da.

prije 13 sati , Sve-N je napisao:

da li ću ja platiti neki porez ako stan prodam drugome, jer sam više nekretnina prodao ove godine?

Ako se radi o još nekoliko nekretnina (više od 3 u roku od 5 godina) eventualno prema odredbama čl.58 st.3 Zakona o porezu na dohodak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za prvo ne bih imao što nadodati ili oduzeti, a za drugo,

(4) Dohodak od otuđenja nekretnina i imovinskih prava iz stavaka 1. i 3. ovoga članka ne oporezuje se ako je otuđenje izvršeno između bračnih drugova i srodnika u prvoj liniji i drugih članova uže obitelji iz članka 14. stavaka 5. i 6. ovoga Zakona te između razvedenih bračnih drugova ako je otuđenje u neposrednoj svezi s razvodom braka te nasljeđivanjem nekretnina i imovinskih prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija