Jump to content

kada u mirovinu


MIRIJANA13

Preporučene objave

Imam navršene 62 godine(muško) i 41,6 godina mirovinskog staža,zbog osobne situacije (direktor dva društva)nisam bio u mogućnosti ići u mirovinu (60 godina i 41 staža),u toku je prebacivanje direktora na drugu osobu,pa me interesira kada bi mi bila najveća mirovina,kada se riješim funkcija direktora u privatnom sektoru ili da čekam 65 godina života?znam da nema penalizacije,a dali ima nagrada za duži radni vijek?

uređeno: od MIRIJANA13
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Priloženom tablicom sami se možete igrati i odlučiti kad Vam je najpovoljniji trenutak odlaska u mirovinu.

1.Upisao sam nadnevak 30.12.2018.g. kao prvi za Vas povoljan a Vi zamijenite ostale ponuđene podatke sa Vašima.  

Tim nadnevkom posljednji put ostvarujete mogućnost korištenja starosne mirovine po članku 35. uz korištenje dodatak od 0,15 % za puni mjesec rada nakon navršenih 60.g. života. Znači zbrojite pune mjesece rada nakon 60.g. i pomnožite ih sa 0,15 %.

Tada ste dobili postotak za koji uvećavate iznos starosne mirovine iz tablica.

Taj iznos je iznos Vaše starosne mirovine ako želite prestati raditi 30.12.2018.g.i biti umirovljeni nadnevkom 31.12.2018.g.

Zbog najavljenih izmjena ZOMO nakon 01.01.2019.g. gubite taj bonus po članku 35.

2.Koristeći tablicu upišite nadnevak umirovljenja na Vaš 65. rođendan uz odgovarajuće povećanje mirovinskog staža i dobijete iznos Vaše starosne mirovine sa tim nadnevkom.

3.Nastavkom rada nakon Vašeg 65. rođendana ponovo ostvarujete bonus za svaki puni mjesec rada od najavljenih 0,35 % mjesečno.

 

Lijep pozdrav

Najniža starosna mirovina po općem propisu-ZOMO-20.10.2018.xls

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , prof je napisao:

Poštovani,

Priloženom tablicom sami se možete igrati i odlučiti kad Vam je najpovoljniji trenutak odlaska u mirovinu.

1.Upisao sam nadnevak 30.12.2018.g. kao prvi za Vas povoljan a Vi zamijenite ostale ponuđene podatke sa Vašima.  

Tim nadnevkom posljednji put ostvarujete mogućnost korištenja starosne mirovine po članku 35. uz korištenje dodatak od 0,15 % za puni mjesec rada nakon navršenih 60.g. života. Znači zbrojite pune mjesece rada nakon 60.g. i pomnožite ih sa 0,15 %.

Tada ste dobili postotak za koji uvećavate iznos starosne mirovine iz tablica.

Taj iznos je iznos Vaše starosne mirovine ako želite prestati raditi 30.12.2018.g.i biti umirovljeni nadnevkom 31.12.2018.g.

Zbog najavljenih izmjena ZOMO nakon 01.01.2019.g. gubite taj bonus po članku 35.

2.Koristeći tablicu upišite nadnevak umirovljenja na Vaš 65. rođendan uz odgovarajuće povećanje mirovinskog staža i dobijete iznos Vaše starosne mirovine sa tim nadnevkom.

3.Nastavkom rada nakon Vašeg 65. rođendana ponovo ostvarujete bonus za svaki puni mjesec rada od najavljenih 0,35 % mjesečno.

 

Lijep pozdrav

Najniža starosna mirovina po općem propisu-ZOMO-20.10.2018.xls

Lagani ispravak boldanog iz posta postovanog profa,

- po clanku 85., stavak 4., postojeceg zakona, u prijedlogu izmjena zakona se taj stavak brise i to pravo za dugogodisnje osiguranike od 0,15% mjesecno za daljni rad od 01.01.2019.god. vise ne postoji.

- pravi iznos je 0,34% po daljnjem mjesecu rada

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija