Jump to content

Garancija na auto


ivooh1

Preporučene objave

Pozdrav, imam specifični problem ,naime:

kupio sam novo vozilo 02.01.2015.g u auto kuči ,auto ima tvorničko jamstvo 2g+ produženo jamstvo 2g. 29.12.sam primjetio kvar na vozilu,31.12.(ponedjeljak)zovem mobilno jamstvo i prijavljujem kvar na vozilu(sniman razgovor) ,dolazim do informacije da servis ne radi i da se javim prvi radni dan u servis.01.01. je nova godina i javljam se u ovlašteni servis 02.01. gdje zaprimaju vozilo ,danas 03.01. mi javljaju da je garancija istekla 01.01. u ponoč I da troškove popravka moram snositi sam,molim vas za savjet. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mišljenja sam, da vam moraju priznati garantni rok.

jer ima te dokaz ,, da ste zvali i prijavili kvar na vozilu, dan ranije.,

na ,, stranu to što se vozilo rijetko kad pokvari , kad Stane.- Svaki kvar ima svoj početak i kraj,,

npr. -kuglični  ležaj na kotaču - kad zablokira,, je - Kvar - ali, do  blokiranja Ležaja je dug put - luft, radi istrošenosti materijala - ispiranje

maziva - pregrijavanje zbog nedostatka maziva  - Blokiranje.

Obrati te se - Generalnom Uvozniku ili Distributeru , za R. H. i, detaljno ih informirajte o nastalom slučaju.

Uvjeren sam, da če mišljenje Generalnog Uvoznika ,,biti sasvim drugačije, od Lokalnog Servisera.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , frenki zg je napisao:

Mišljenja sam, da vam moraju priznati garantni rok.

jer ima te dokaz ,, da ste zvali i prijavili kvar na vozilu, dan ranije.,

na ,, stranu to što se vozilo rijetko kad pokvari , kad Stane.- Svaki kvar ima svoj početak i kraj,,

npr. -kuglični  ležaj na kotaču - kad zablokira,, je - Kvar - ali, do  blokiranja Ležaja je dug put - luft, radi istrošenosti materijala - ispiranje

maziva - pregrijavanje zbog nedostatka maziva  - Blokiranje.

Obrati te se - Generalnom Uvozniku ili Distributeru , za R. H. i, detaljno ih informirajte o nastalom slučaju.

Uvjeren sam, da če mišljenje Generalnog Uvoznika ,,biti sasvim drugačije, od Lokalnog Servisera.

Pozdrav, 

Hvala na odgovoru, radi se o vw vozilu ,auto sam preuzeo 02.01. 2015. Porsche Croatia tvrdi da mi jamstvo vrijedi do 1.1.2019. Zašto jamstvo ne vrijedi i 02.01. Ako piše na njihovim stranicama da jamstvo vrijedi 2 godine od dana preuzimanja ,a produženo jamstvo počinje teči sljedeči dan nakon završetka tvorničkog jamstva i traje 2 godine ?Ponavljam oni tvrde da jamstvo završava 01.01. U ponoč. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , frenki zg je napisao:

Opiši te vrstu kvara na vozilu,,pa ču vam dati odgovor,, kako če se u konačnici

sve to završi ti.

Nadam se da nije u pitanju - elektronika.

Kad mi opiše te kvar,, bit ču - opširniji u odgovoru.

Pozdrav,

Na vozilu je otišao dvomaseni zamašnjak,znači mijenja se kompletni set,auto ima 56119 km, vozi ga moja supruga uglavnom na posao,to nam je drugi auto u kući,ja sam slučajno sjeo u auto(išao sam u dućan),ono što želim reći da nije auto pokazivao neke velike znakove kvara,lagani šum u leru,treba za to imati uho(kako se to narodski kaže).Kad sam auto doveo kod Dojkiča(kod njih je kupljen i servisiran) i oni su jedno vrijeme osluškivali ono što ja čujem.Na kraju još samo da kažem da je u 10. mjesecu na vozilu napravljen redoviti servis i od onda ja auto prevalio cca 2000 km. 

Hvala vam puno na vašem vremenu i odgovorima,

Lp, Ivica Horvat             

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, to je to.

Kvar - na Zamašnjaku, - potisnom (druk) ležaju, to jest na cijeloj Korpi kvačila se ne dešava, 

u >jednom momentu< - kao kod elektronike.

Sami ste spomenuli da ste čuli,, strani šum u ,,u - leru,, naravno u leru se čuje, jer je u slobodnom hodu

čim vozilo krene, dođe do naprezanja i taj šum ne čujete.

Ovaj kvar, nije nastao na dan kad ste zvali servis,, to je vrsta kvara koja ima svoj ciklus,, dok na kraju

dođe da ne može te ubaciti u brzinu..ili slično.

To sve znaju i u servisu,,i sudski vještak za motorna vozila.

Na kraju, jedino što vam mogu reči,, budi te ustrajni,,ako je potrebno ,angažiraj te sudskog vještaka

da da stručno obrazloženje,, kad je kvar nastao,,,opisao sam još u prvom odgovoru,,kako nastaje

kvar na kugličnom ležaju,, slično je ovom kvaru - to nisu kvarovi ,, koji se dese onog trena

kad više ne može te ubaciti ručicu mjenjača u položaj za kretanje.- to je počelo..par tisuča km..

prije,,i sad je - izašlo na vidjelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , frenki zg je napisao:

Evo, to je to.

Kvar - na Zamašnjaku, - potisnom (druk) ležaju, to jest na cijeloj Korpi kvačila se ne dešava, 

u >jednom momentu< - kao kod elektronike.

Sami ste spomenuli da ste čuli,, strani šum u ,,u - leru,, naravno u leru se čuje, jer je u slobodnom hodu

čim vozilo krene, dođe do naprezanja i taj šum ne čujete.

Ovaj kvar, nije nastao na dan kad ste zvali servis,, to je vrsta kvara koja ima svoj ciklus,, dok na kraju

dođe da ne može te ubaciti u brzinu..ili slično.

To sve znaju i u servisu,,i sudski vještak za motorna vozila.

Na kraju, jedino što vam mogu reči,, budi te ustrajni,,ako je potrebno ,angažiraj te sudskog vještaka

da da stručno obrazloženje,, kad je kvar nastao,,,opisao sam još u prvom odgovoru,,kako nastaje

kvar na kugličnom ležaju,, slično je ovom kvaru - to nisu kvarovi ,, koji se dese onog trena

kad više ne može te ubaciti ručicu mjenjača u položaj za kretanje.- to je počelo..par tisuča km..

prije,,i sad je - izašlo na vidjelo.

Hvala vam za odgovore i savjete, lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija