Jump to content
KikaKristina

Naplata zadužnice - prijenos prava

Preporučene objave

Poštovani,

molim Vas pomoć. Posudila sam cca 150.000,00 kn fizičkoj osobi u kolovozu 2017. godine. Tada smo kod javnog bilježnika ovjerili izjavu o dugovanju kao i bjanko zadužnicu na 500.000,00kn. Naravno taj dug nije plaćan iako je dogovoreno drugačije i sada s zateznim kamatama iznosi preko 164.000,00kn. Dužnika sam u mogućnosti ovršiti, međutim željela bi prenijeti prava s zadužnice na drugu osobu, naravno za umanjeni iznos duga, kako bi što prije došla do sredstava. Možete li mi u tom dijelu pomoći?
Dužnik je zaposlen.

Unaprijed zahvaljujem

lp

Kristina

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio And Zox
      Ovako, moja je svekrva uplasena da ce joj Banka sjesti na 1/4 kuce, na kojoj je upisan njen bivsi muz, od kojeg je rastavljena vec 30 godina, ali taj dio kuce je jos uvijek glasio na njega u trenu njegove smrti. Poslije njegove smrti saznalo se da ima dugova, oko 12 tis eura, mozda i vise, to se ne zna tocno koliko. Imao je on i zemju, 2-3 gradilista i nesto sume u unutrasnjosti u trenu smrti.
      Da li postoji neka zakonska regulativa da se vjerovnici/drzava, ili kome je vec bio duzan, naplate od prodaje njegove zemlje, a da svekrvu ostave na miru, posto ona zivi u svojoj kuci i naravno da ne zeli da je banka istjera iz kuce zbog te 1/4, 
      kome se obratiti za pravno savjetovanje. Naslijednici bi mu bili  po zakonu njegovi sin i kcer, koji ne zele ni nasljedstvo ni dugove. Ostavinska rasprava jos nije bila, i nitko od djece ne zeli je pokrenuti, jer su culi da onaj koji pokrene
      ostavinsku, taj mora placati sve troskove postupka, i preuzima automatski pokojnikov dug.
      Osim te zemlje i sume, imao je i trosoban stan, kojeg je darovnim ugovorom poklonio bivsoj snahi deset dana prije smrti. Ali od tog stana nece biti naplate, jer se bivsa snaha osigurala kod odvjetnika da se stan ne dira zbog dugova. Ima li kakve nade za svekrvu da izbjegne dozivotno placanje tudjih dugova?

• objavio tomislavbrizic30@gmail.com
      Dali supruga odgovara za dug supruga prema poreznoj upravi hvala
    • objavio DeeplySuperficial
      Pozdrav svima,

nadam se da sam ovo pitanje pokrenula u dobroj temi...
      Prošle smo godine sklopili ugovor o najmu našeg apartmana na moru sa turističkom agencijom, koja se obvezala platiti određeni iznos na kraju svakog mjeseca.
      Prvi mjesec nije bilo problema, drugi mjesec su iznos uplatili s kašnjenjem, i na naš upit, da bi posljednji iznos od nekih 10.000kn još uvijek dugovali.
      Ne odgovaraju na telefon, mailove... Ovim putem tražim za savjet koji bi bio najbolji način naplate dugovanja.
      Hvala unaprijed.
    • objavio ELady
      Poštovani,
      Sudužnik sam na zadužnici potpisanoj privatnoj osobi, za nepodmirene troškove stanovanja. Radi se o iznosu od 6,500 kuna, s time da sam i u postupku jednostavnog stečaja potrošača. Vjerovnik je pustio zadužnicu i sada su i meni i dužniku sjeli s ovhom od 10.000 kuna + 1234 kune svakome dodatnih troškova FINA-e. Također, ovrhovoditelj je zadužnicu ustupio drugome, opunomoćio meni i dužniku nepoznatu osobu. Dakle, i dužnik i ja smo automatski u dugu 11.234 kune. Je li to zakonito? I nije li jedino logično i pošteno da su sjeli s pola svote svakome? Naime, ozbiljno razmišljam da ih utužim za protupravno stjecanje koristi, no mogu li nešto poduzeti i na FINA-i prije toga? Također, ako će zadužnica ići u provedbu, tj. naplata se provodi, samo nemaju šanse naplatiti se s obzirom na redoslijed plaćanja, kako ću ja znati da će biti "pošteni" i kada se naplate predati zadužnicu, ili će naplatu automatski obustaviti FINA nakon što se naplati iznos od 6,500 kuna, koliki je stvarni dug? Također, zadužnica je potpisana za dug za stanarinu od 1500 kuna i to samo dva mjeseca pod ugovorom, a oni se naplaćuju za više od 4 mjeseca? je li uopće pravno valjana takva zadužnica? 

Hvala Vam unaprijed.

Lp
    • objavio Bluehotelonanlonelyisland
      Majka koja je bila u udomiteljskoj obitelji jer je bila nepokretna, je umrla. S obzirom da nije mogla svojom mirovinom sama pokriti troškove smještaja, ostatak je nadoplaćivalo ministarstvo socijalne politike i mladih. S obzirom da sam jedinica i nemam ugovor o radu za stalno, zanima me može li se na ostavinskoj raspravi prihvatiti samo dio duga (recimo na kuću, ali ne na njive i šume) ili moram sve prihvatiti što je ona posjedovala? Isto tako s obzirom da sam jedinica i da smo bili socijalni slučaj dok sam se ja školovala imam li kakvo pravo na oprost bar dijela duga i kako to zatražiti ako imam? Što se duga tiče, mora li se on otplaćivati na način da dignem kredit u banci i sve isplatim državi odjednom ili se mogu nekako nagoditi da plaćam direktno državi na rate (jer kredit ne mogu dobiti)? Hvala svima koji znaju nešto. 
  • Online korisnici

• Napravi novi...