Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

sale12

puno pomoć

Preporučene objave

Poštovanje

Jedno pitanje. Imam slučaj da jedan čovjek želi prepisati kuću na mene i ostaviti oporuku.

mene zanima dali kad se pise punopomoć trebam biti i ja ili samo vlasnik koji želi prepisati kuću?

može odgovor

hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 4 sati , sale12 je napisao:

prepisati kuću na mene i ostaviti oporuku.

Malo je nejasno postavljen upit, naime pod prepisom se pretpostavlja da vam neko želi za života prenijeti pravo vlasništva na određenoj imovini,u ovom slučaju nekretnina (kuća), no postavlja se pitanje čemu onda oporuka koja ima učinak tek po smrti oporučitelja, odnosno proglašenjem oporuke. 

prije 4 sati , sale12 je napisao:

dali kad se pise punopomoć trebam biti i ja ili samo vlasnik koji želi prepisati kuću

Pod "punopomoć" vjerojatno mislite na punomoć koja predstavlja jednostrani pravni posao, što će reći da istu potpisuje samo davatelj punomoći, a ne osoba kojoj daje određena ovlaštenja. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad