Jump to content

dosuđeni odvjetnički troškovi


zmodri11

Preporučene objave

Poštovani. Malodobna djeca su dobila spor sa tužiteljicom u potpunosti na temelju vanbračne zajednice.

Starijem sinu je dodijeljeno cca 67.000 kn , a mlađem 396,000 kn. 

Mlađeg sam ja zastupao  pa me zanima da li na tu svotu idu kamate i od kada , a starijeg je zastupao odvjetnik također me zanimaju kamate i pdv?

U presudi se ne spominju kamate a ni pdv.

Ja sam također tužen i izgubio sam spor  400 000 kn plus troškovi zastupanja 175 000 kn na tu svotu idu kamate a za zastupanje ne znam da li je tu pdv 

Pitanje da li je isplativo te svote preklopit (djeca bi mi prepustila svoju dobit) ili ici na ovrhe kako meni tako i tužiteljici te da li ovrhe imaju neki redosljed ,

odnosno da li su tu djeca budući su maloljetna imaju neku prednost za naplatu ovrhom.

Žalbu sam predao za reviziju za sebe, navodno za djecu ne mogu jer su dobili spor u potpunosti.

Drugostepeni je potvrdio žalbu ne navodeći uopće razloge svog presuđenja, pozivajući se na presudu prvostepenog koja je

potpuno nerazumljiva i ne da se ispitati. Tužiteljici sam također vratio njenu posudbu novca s kamatama kako je bilo dogovoreno i prije pokretanja sudskog postupka,

a sad ponovo sud te iste novce joj presuđuje s kamatama . Znači dva puta isto moram platit. Sud je potpuno ignorirao moje uplatnice.

Mislim da u ovom sporu se uopće nije radilo po zakonu već arbitražno.

Ne znam što sad uopće učinit.  Tužiteljica nije sklona nagodbi iako mislim da uopće neće dobro proći kao ni ja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Troškovi koji su dosuđeni, dosuđeni su onako kako glasi u izreci presude - dakle, ono što je dosuđeno, to je sve što trebate platiti: ako piše 67.000,00 kn, onda je u to uključen PDV. Što se tiče zatezne kamate, ona je također određena u izreci presude, ako nije navedena, tada zatezna kamata počinje teći tek od isteka paricijskog roka u kojem se moglo dobrovoljno ispuniti tražbinu (dakle, nakon isteka roka od 15 dana od pravomoćnosti presude).

Za ovako komplicirane i dugotrajne sporove, najbolje je postići dogovor, ali ako to nije moguće, treba Vam netko tko će moći dati potpun izračun cjelokupnog iznosa, a to se bez uvida u sve presude ne može. Vjerojatno će doći do neke vrste prijeboja između Vas i protivne strane, barem po pitanju troškova, koliko vidim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija