Jump to content

Preprodaja robe kupljene u maloprodaji


Labamba

Preporučene objave

Pozdrav ljudi, molim pomoc.

Zanima me moze li se roba kupljena na maloprodaji sa r1 racunom , uvesti u racunalo i legalno dalje prodavati u svojoj trgovini. Znaci evo jedan bezvezan primjer,kupim u konzumu krumpir😂,trazim r1 racun, uvedem krumpir u racunalo u mojoj trgovini i tamo ga prodajem po svojoj cijeni. Ili sva roba mora biti od poduzeca koja imaju registriranu veleprodaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vidim kako Vam je to povoljno, s obzirom da kao fizička osoba u malim količinama plaćate višu cijenu s PDV-om. Po mom mišljenju je to dopušteno, mada vjerujem da postoje propisi trgovina koji brane uzimanje količina većih od onih za osobnu upotrebu. I dakako, pričekajte mišljenje komentatora s više iskustva u ovom području.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma jako me to zanima, znaci doslovno NIGDJE nema odgovora na to. Stvar je u tome da  mozda u tvojoj blizini nema odredenih proizvoda u veleprodaji, za male kolicine ti nece dovoziti i tako.... Ja sam samo primjer dao s krumpirom 😂😂. Molim Vas ljudi pomagajte,pretrazio sam cijeli internet i nigdje ne mogu pronaci. Mislim razlika u veleprodaji i maloprodaji nije u tome sto se u jednoj prodaje na malo u drugoj na veliko, vec to sto se u veleprodaji prodaje iskljucivo za daljnu preprodaju pravnim osobama,odnosno firmama. U jednu ruku ne vidim zasto ne bih mogao bilo koji r1 racun uvesti, a u drugu ruku zasto bi onda uopce i postojala veleprodaja ako mozes nabavljati robu i iz maloprodaje. Osim naravno sto je razlika u kolicini. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da nitko ne odgovara, ne znam jel ljudi ne znaju ili ne razumiju pitanje, pa cu probati jos malo pojednostaviti. Npr. Kafic ostane bez Karlovackog piva u 7 navecer, dobavljaci naravno nece dovoziti u 7 navecer. Moze li konobar ili bilo ko otici do susjednog marketa i kupiti gajbu karlovackog traziti r1 ako market izdaje r1 racune i legalno to pivo prodavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija