Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Sign in to follow this  
Anonimno

Plaćanje poreza na 1. nekretninu

Preporučene objave

Kupio sam stan prije7 godina....obzirom da nisam znao da se na 1. nekretninu ne placa porez(stan je 47 m2) a nitko me tada nije na to upozorio, mogu li sada nekoga tuziti ili traziti povrat novaca. Zar bi mi svi trebali znati Zakone ili su poreznici duzni upozoriti nas na takve stvari, stvarno se osjecam prevarenim :-(

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Nisam pravnik i razumijem Vaš revolt. Ali, uistinu je tako. Svatko od nas mora se raspitati što mu je činiti za njegovo dobro i što država od njega traži. Takav je život. Ako nekome napravite propuh u čelu, nećete više morati plaćati porez. Bolje je plaćati porez.

Podijeli ovu objavu

Prema mojim saznanjima oslobođenje od poreza na promet nekretnine, u današnjoj formi, stupilo je na snagu 2002.g. tako da mislim da je prekasno za tražiti refundaciju jer prije 7 godina nije postojalo porezno oslobođenje.

Podijeli ovu objavu

prije 2 godine kupila sam na svoje ime parcelu od 411 m2. bila sam oslobodjena od placanja poreza. na toj parceli ne mogu graditi (iako je gradjevinsko zemljiste) jer prilazni putevi nemajulokacijsku dozvolu. i ja cekam.

kako nema rijeseno stambeno pitanje, sad bih kupila stan.

pitanje: moram li platiti porez na stan ako imam zemljiste na kojem ne mogu graditi ( nemam stambeni prostor).

Popaj je napisao:

Prema mojim saznanjima oslobođenje od poreza na promet nekretnine, u današnjoj formi, stupilo je na snagu 2002.g. tako da mislim da je prekasno za tražiti refundaciju jer prije 7 godina nije postojalo porezno oslobođenje.

Podijeli ovu objavu

Citirani članak 11.15. Zakona o porezu na promet nekretnina: "Građani koji su iskoristili pravo na oslobođenje od plaćanja poreza na promet nekretnina iz točaka 9., 11. i 13. nemaju pravo na ponovno oslobođenje od plaćanja poreza na promet nekretnina."

Točka 9. odnosi se na stan, točka 11. na zemljište, točka 13. na novosagrađene objekte.

Dakle, iskoristili ste svoje pravo prema članku 11.11. te vjerujem da Vam se neće dopustiti dvostruko pravo na oslobođenje od poreza.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this