Jump to content

dali netko razumije,molim pomoć


anonimno

Preporučene objave

eto sada cu vam prepisati dio rijesenja:

Hrvatskom branitelju- dragovoljcu iz Domovinskog rata ???------------ rođ.12.02.972. kod kojeg je nastao trajni gubitak radne sposobnosti(opća nesposobnost za rad) dijelom uzrokovana 30%-bolešću-zadobivene u obrani suverniteta Republike Hrvatske,a dijelom 70% -ozljedom izvan rada-izvan tih okolnosti priznaje se,počevši od ????2005.pravo na invalidsku mirovinu zbog opče nesposobnosti za rad u svoti 1.698,82 kn mjesečno.

 

naime ja sam sada HRVI stalno 40% te sam imao prometnu sa teskim ozljedama glave(koma krvarenja u mozgu,paraliza desne strane tijela)koja me je stavila u mirovinu ta ista prometna mi se desila na putu sa posla postoji prijava o povredi na radu te sam imao 100%placeno bolovanje da bih sada dobio civilni dio izvan rada.Dali netko to razumije ako da neka mi pokusa pojasniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dijelom uzrokovana 30%-bolešću-

 

bolest je garant -ptsp?

 

u svoti 1.698,82 kn

 

uzas.

 

nisam siguran, ali mislim da kao hrv. branitelj ne moze imati takvu mirovinu, niti bez domoljubne bolesti... pogledaj negdje u dijelu tog zakona koji se ne odnosi na tzv. prolupane nego na sve, ako ne mozes ostvarivati ikakvu, imas pravo na 1/2 prosjecne place u rh - to ti je nesto vise od ovoga, ne znam tocno al cca 2300,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ovako ovakva mirovina je čudna tebi je išlo ovako ako si vojnik,kumulirani dio ti je dio od vojske trebao biti cca 30% zanči 1500-1600kn + dio civilni onih 70% zavisno od radnog staža kao civil itd. ako si išao po novom zakonu,prema tome daj malo podrobnije opiši pa ćeš dobit izračun

dali si bio DVO u prometnoj ili civil

status HRVI,dragovoljac...

odnos omjera u %

datum vještačenja

staž

godine

čin ili dužnost u hv

po kojoj osnovi su ti radili mirovinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U stvari tebi nije problem postotak tjelesnog oštećenja imaš dovoljno velik. Moraš povećati priznati vojni dio mirovine. Napravi 8 novih nalaza po psihijatru i retest kod psihologa pa idi na novo vještačenje u mirovinski. To ćeš ostvariti putem obrasca IN-. Pazi na točke 5( dijagnoze- prvo po PTSP) i točka eventualna napomena liječnika: neka piše ima status dragovoljca Domovinskog rata, Ima status HRVI 40% OŠTEĆENJA ORGANIZMA, osobni čin. Predaj na mirovinsko i čekaj novo vještačenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma vidi. Jedina šansa nas iz 91 je taj PTSP. Dobro za tebe je što su ti dali opću nesposobnost a da bi povećao vojni dio mirovine nažalost, moraš pojačati nalaze po PTSP. Čovjek može nemati obje noge a da dobije profesionalnu mirovinu a s PTSP ne može više ništa raditi. Ja s 20% invalidnosti imam veći omjer vojnog dijela iz tih razloga- jedina mi je dijagnoza PTSP ali imam i dobar ratni put 15 godine gardijske brigade.[

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija