Jump to content

revers-ugovor


anonimno

Preporučene objave

Lijepi pozdrav,

koga god pitam, svi mi kažu ugovor o reversu ne postoji, gledam na webu narodnih novina isto ništa ne piše, super, a ja ga moram smisliti...s pravnog stajališta me zanima, da li se može napraviti ugovor o komisiji koji je i vrlo blizak reversu, naravno u kojem stoji za što se daje revers, rok povrata, što se čini ako se recimo roba vrati a oštećena je ili više nije za upotrebu i td...

da li on, ako sadrži sve elemente koji su potrebni za sklapanje ugovora može biti vjerodostojan danas-sutra na Sudu bez obzira kako se zove taj ugovor, odnosno umjesto reversa napraviti ugovor o komisionu.

hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo, za ugovor nije relevantno kako se "zove" odnosno kako ga stranke naslove.

 

Drugo, ovo o cemu ti (prilicno nerazumljivo pricas) bilo bi najblize ugovoru o posudbi (ako je rijec o nepotrosnoj i nezamjenjivoj stvari) ili o ugovoru o zajmu ako govoris o potrosnoj robi (zajam ne mora biti u novcu vec moze biti npr. u zitu, kamata se ne mora placati, itd. da te ne zbuni ono sto znas iz prakse kao samorazumljivo).

 

U svakom slucaju, ne opterecuj se nazivima vec napisi sadrzaj volje stranaka i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija