Jump to content

MULTANOVA 2


anonimno

Preporučene objave

pozdrav, miljeniku brzina?!

neznam dali ste imali ikakav dobar razlog za takvu brzinu, bila cesta sporedna ili autocesta brzina od 160 km/h je suluda brzina.Što se tiče posljedica one su sljedeće:

1.Ako su vas fotografirali kako vi tvrdite da jesu u svakom slučaju dobit će te na kućnu adresu poziv da odgovorite tko je toga dana upravljao vašim vozilom

2.ako fotografija bude kvalitetna najvjerojatnije vidjet će te se i vi na njoj.

3.Ako je to bilo izvan naselja onda vam slijedi:

odbija se deset posto tolerancije od 160 km/h što iznosi 144 km/h, 64 km preko ograničenja, novčana kazna u iznosu od najmanje 2.000.00 kn, tri mjeseca zabrane upravljanja i tri kaznena boda.Više ne prolaze stare fore o tome da je u vrijeme počinjenja prekršaja vozio rođak iz bosne iliti iz neke nam susjedne države.Nadaj se kućnoj posjeti.! :-D:-D:-D:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sta sad ?

 

ako je izmjereno-10%tolerancije = >130km/h jeftinije ces proci ako ne dostavis podatke o vozacu...

ali za sada ne zuri i cekaj da ti nesto dodje, mozda te nije slikala, mozda je tablica necitka, mozda nije izmjereno toliko koliko mislis da si vozio...

btw, nisi htio brze ili auto nije mogao brze? :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok!

I ja sam miljenica brzine, pa razumijem problem. Trajati će minimalno 2-3 mjeseca da ti pošalju obavijest. Ništa ne poduzimaj do tada - tek ćeš onda vidjeti koliko si zgriješio. Dalje slijedi sve moguće pravne lijekove, npr. prigovor, pa žalba. U međuvremenu iskopaj sve što možeš o Multanovi - da li se mora kalibrirati svakih 6 mjeseci, da li imaju serijske brojeve, način kako ti mogu dokazati da je upravo ta Multanova bila ispravna, etc. Možda budeš imao sreće pa te zakaći zastara postupka. A za ubuduće - na stranicama HAK-a postoji dnevno izvješće o mjestima gdje su smješteni radari, i to za sve županije u RH ! Pozdrav s mora!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Više ne prolaze stare fore o tome da je u vrijeme počinjenja prekršaja vozio rođak iz bosne iliti iz neke nam susjedne države.

 

Zasto ne prolaze fore da je vozio netko iz Bosne ?

Koliko mi je poznato sud ne priznaje sliku kao dokaz o pocinitelju.

Zbog toga su se dosjetili da uvedu clan u zakonu da vlasnik mora dati vjerodostojne podatke o tome tko je vozio ili placa 2000 kuna.

Dakle, ako ne kazes tko je vozio ne mogu te kazniti za pocinjeni prekrsaj jer nemaju pocinitelja.

Ako zelis izbjeci ovih 2000 kuna kazes da je vozio netko iz BiH ili Slovenije (odaberes neko cesto ime i kazes da ne znas druge podatke o toj osobi).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.... kazes da je vozio netko iz BiH ili Slovenije (odaberes neko cesto ime i kazes da ne znas druge podatke o toj osobi).

 

i to bi trebalo proći kao - vjerodostojan - podatak?

( pojavio se Mujo iz Bosne, nabasao baš na vas, traži od vas baš vaš auto, a vi jedva dočekali da svoga ljepotana date čovjeku, jer znate da se on javlja u svakom vicu, znate o njemu dovoljno za posudbu bez obaveza, date mu auto pa neka se čovjek malo provoza u punoj brzini našim cestama i ostavi vam poslije toga auto na zgodnom mjestu...potrošeni benzin naravno plaćate vi... )

 

ne budite toliko naivni...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.... kazes da je vozio netko iz BiH ili Slovenije (odaberes neko cesto ime i kazes da ne znas druge podatke o toj osobi).

 

A tko to odredjuje sto je vjerodostojan podatak, i na osnovu cega ?

Zar po zakonu ne bi trebao biti nevin a druga strana ti treba dokazati da si kriv.

Ovdje je logika obruta, vozac je po defaultu kriv i neka dokazuje da nije.

Sto ako ja smatram da je taj podatak vjerodostojan, a gospoda na sudu i policiji neka dokazu da nije ( zato taj aparat i placamo).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

i to bi trebalo proći kao - vjerodostojan - podatak?

( pojavio se Mujo iz Bosne, nabasao baš na vas, traži od vas baš vaš auto, a vi jedva dočekali da svoga ljepotana date čovjeku, jer znate da se on javlja u svakom vicu, znate o njemu dovoljno za posudbu bez obaveza, date mu auto pa neka se čovjek malo provoza u punoj brzini našim cestama i ostavi vam poslije toga auto na zgodnom mjestu...potrošeni benzin naravno plaćate vi... )

 

ne budite toliko naivni...

 

 

Radi se o mom privatnom vlasnistvu sa kojim ja mogu raspolagati kako hocu (mislim da to negdje i pise u zakonu).

Neka policija dokaze da nije bilo tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

je napisao:

( pojavio se Mujo iz Bosne, nabasao baš na vas, traži od vas baš vaš auto, a vi jedva dočekali da svoga ljepotana date čovjeku, jer znate da se on javlja u svakom vicu, znate o njemu dovoljno za posudbu bez obaveza, date mu auto pa neka se čovjek malo provoza u punoj brzini našim cestama i ostavi vam poslije toga auto na zgodnom mjestu...potrošeni benzin naravno plaćate vi... )

 

ne budite toliko naivni...

 

 

 

Radi se o mojoj privatnoj imovini s kojom ja mogu raspolagati kako hocu.

Neka policija dokaze da nije bilo tako odnosno da taj podatak nije vjerodostojan (zato je placena).

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neka policija dokaze

 

oni kazu da to sto si dostavio nije vjerodostojno, ti kazes da je, onda sudac poklanja vjere i nevjere i zakljuci da je tvoja obrana nelogicna/nezivotna/iskonstruirana, a takva je jer zelis izbjeci prek odgovornost i to bi uglavnom bilo sve od pretpostavke nevinosti i tereta dokazivanja.

ipak, bude li >130km/h vrijedi probati jer i u najgoroj varijanti jos uvijek prolazis bolje nego da im dostavis podatke (narocito ako je rijec o naselju)...

 

btw, auto je tvoje vlasnistvo, ali vlasnistvo osim sto daje prava i obavezuje, pogotovo vlasnistvo nad automobilom koji je opasna stvar.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

je napisao:

Sta sad ?

 

ako je izmjereno-10%tolerancije = >130km/h jeftinije ces proci ako ne dostavis podatke o vozacu...

ali za sada ne zuri i cekaj da ti nesto dodje, mozda te nije slikala, mozda je tablica necitka, mozda nije izmjereno toliko koliko mislis da si vozio...

btw, nisi htio brze ili auto nije mogao brze? :-)

 

 

kakva tolerancija???

kakvih 10 % *?

Zakon o sigurnosti prometa na cestama ne poznaje takve izraze.

umjesto te tvoje tolerancije je sigurnosna razlika, koja se od izmjerene brzine vožnje umanjuje za 10 km/h a ne za nikakvih 10 % !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koja se od izmjerene brzine vožnje umanjuje za 10 km/h a ne za nikakvih 10 % !

 

slusaj damjane,

 

tvoj odgovor nije tocan zbog toga sto se u konkretnom primjeru na koji se odnosi moj prethodni post, a pri kojem je izmjerena brzina od 160km/h, od izmjerenog oduzima 10%, a ne 10 km/h.

 

ovo iz razloga sto se 10 km/h oduzima samo kod brzine <100km/h, a od svih vecih brzina se oduzima 10% sto u apsolutnom iznosu uvijek iznosi vise od 10 km/h.

 

potpuno je nebitno sto sam tih 10% nazvao "tolerancijom", a ne "sigurnosnom razlikom" buduci da je svakom kretenu pa cak i tebi jasno sto je receno, sto to znaci i na sto se odnosi.

 

osim toga, zospc doista ne poznaje toleranciju ali ne poznaje niti sigurnosnu razliku, nije zospc jedino cime je reguliana prometno-prekrsajna problematika.

 

i vidi... meni je osobno svejedno buduci da ja ne trebam pomoc legalisovog prometno-prekrsajnog foruma, ja sve to odlicno znam, ali iz nekoliko tvojih ispada u prometno-prekrsajnom vidi se da ti ovdje nije mjesto izuzev kao postavljacu upita, samo unosis zbrku u svima razumljive, obrazlozeno i tocno odgovorene threadove koji (po)stoje na legalisu kako bi sluzili kao izvor informacija eventualnim buducim korisnicima, promisli o tome i nemoj svojim bespotrebnim laprdanjem i krivim informacijama unistavati trud onih koji su stvorili te threadove i argumentirano odgovarali u njima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sad ako sam dobro shvatio,ne prijavim nikoga,platim 2000kn i gotovo?nema bodova,vozačka u džepu???

 

tako je pod uvjetom da uslijedi nalog sa 2000kn i da se na njega ne prigovara (visinom novcane kazne od 2000kn za konkretni prek. je ogranicena samo policija, ne i sudac, on moze opaliti do 10.000kn bilo nalogom, bilo nakon postupka po prigovoru na nalog)

 

a vozacka se ne oduzima niti se odredjuju bodovi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija