Jump to content

Promjena boravišta


breskvica

Preporučene objave

Molim vas za pomoć.

Nedavno sam se preselila u stan koji je u vlasništvu moje majke. Stan je u Zg-u kao i gdje jesam inače.

 

Moje pitanje je da li mogu u Mup-u promijeniti samo boravište (budući da ne mislim ostati u tom stanu) i da li mijenjanje samog boravišta zahtjeva promjenu osobne ili ukoliko dođe do potrebe da službenoj osobi (mislim na policiju) moram pokazati osobnu, uz tu osobnu pokažem samo tu prijavu sa novim boravištem ?!

 

Napominjem da u stanu ne bih živjela kao klasičan podstanar jer ne plaćam najam kad je mamin stan.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

možeš prijaviti boravak .

prijava boravka vrši se svake godine i traje godinu dana.

vlasnik nekretnine trba ići s tobom u policiju.

ili probati sa izjavom i rodnim listom .

da se vodi da si kći vlasnice stana.

prijavom prebivališta mijenjaš i dokumente .

osobnu ,vozačku,itd.

u policiji možeš na jednoj adresi imati prijavljeno prebivalište a istovremeno na drugoj i u drugom gradu boravak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u konkretnom slucaju zasto bi zena prijavljivala boraviste kad ga ne mijenja nego mijenja tek adresu u mjestu prebivalista? i jos nesto - to da mup falsificira taj zakon - to jos mogu shvatit al da mu neko vjeruje - to vec ne shvacam...pa gdje u zakonu pise da je boraviste ograniceno na god dana?nigdje, dakle, uobicajeno boraviste vec po prirodi tog instituta moze trajati duze od god dana i bez posebne prijave! dakle, ne vjerovat MUP-u ni kad zakone objasnjava (a kamoli djelit nekom "savjete" pozivajuci se na MUP)...sapienti sat!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav svima. Vidim da se o ovoj temi često raspravlja, a budući da se naši zakoni svako toliko mijenjaju, zanima me sljedeće:

 

Supruga i ja smo podstanari neko vrijeme i sad iz nekih pravnih razloga moramo prijaviti promjenu boravka. To nismo prije uradili, jer se dosta selimo. Prebivalište imamo na adresi majke s kojom ne živimo. Na adresi na kojoj smo sad, nalazimo se privremeno, tj. nemamo namjeru trajnog nastanjenja, osim što ćemo tu ostati oko 6 mj. Obje adrese, dakle prebivalište i boravište je u istom gradu.

 

Da li moramo u slučaju mijenjanja adrese boravka mijenjati i osobne iskaznice? Dakle, mi ne bi mijenjali adresu prebivališta već adresu boravka.

 

Hvala na odgovoru.

Davor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prebivaliste i boraviste ne moze biti u istom gradu. adresa prebivalista je adresa na O.I. i duzni ste prijavit novu adresu u roku mjesec dana od useljenja, inace vam moze sljediti prijava.

boraviste se prijavljuje ako privremeno radi posla ili skolovanja npr. zivite u drugom gradu i nemate namjeru stalnog zivljenja. prijavljuje se najduze na godinu dana i nakon isteka se ponavlja postupak prijave.znaci mozete se prijavit na dan ili dva ili godinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija