Jump to content

posao nakon pravosudnog


nixon

Preporučene objave

Ljudi, znam da su ove stranice prvenstveno namijenjene onima koje muce problemi pravosudnog ispita. Medjutim, nadam se da se unatoc tome, oni nece naljutit na malu "digresiju". Zanima me koliko ste prosjecno cekali na posao nakon PPI (polozenog pravosudnog ispita) i jeste li uopce dobili posao u struci?

Tek da vidimo isplati li se tolika muka ipak u konacnici? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nixon je napisao:

Ljudi, znam da su ove stranice prvenstveno namijenjene onima koje muce problemi pravosudnog ispita.

 

Prvenstveno, mislim, da niste u pravu. Stranice su samo u jednoj malo mjeri namijenjene kolegama koji spremaju pravosudni ispit. Pretpostavljam da ste do sada malo prosurfali legalisom i vidjeli da je tako.

 

Iskustva su doista razna. Moj je stav da poslodavci izvan samog pravosudja jako drze do pravosudnog jer iz nekog razloga misle da su bolji oni pravnici koji ga imaju i u oglasima za posao odreda traze pravosudni a da im mozda nikada nece ili im ni sada ne treba profil pravnika s pravosudnim. Pisu svi, pa hadjmo i mi mada nemamo pojma sto je to.

 

Na radnim mjesima kod kojih je pravosudji uvjet, nema razgovora. Onaj tko zeli raditi na sudu, biljeznistvu, odvjetnistvu... nema izbora. Ima odvjetnika koji vjezbenika nakon PPI odmah nagrade otkazom jer ima je sada "preskup", ima onik koji svoje vjezbenike sacekaju da skupe staza i upisu se u komoru... na sudu, ah, opet kako imas srece ili mozda bolju vezu, kod biljeznika ne mozes na jav.bilj. ispit ako nemas PPI...

 

Zakljucak, od PPI glava ne boli! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije da se nakon pravosudnog ispita poslodavci baš trgaju za tebe, ali ćeš na račun položenog pravosudnog ispita uvijek imati prednost (negdje manju negdje veću) pred kolegama koji ga nisu položili.

 

Osobno ne poznajem niti jednog pravnika s PPI, a koji je relativno normalna osoba, a da nije uspio naći posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

s ovim se nikako ne bih složila da su opcije sužene bez pravosudnog ispita,

naime, radim u službi u kojoj radi 50 pravnika i niti jedan nema pravosudni ispit jer mu nije potreban niti bi profitirao 1 lipe da ga položi

 

dakle, radi se o državnoj službi

U državnim službama zaposlen je veliki broj pravnika i nije uvjet pravosudni nego državni stručni ispit koji se polaže nakon obavljenog pripravničkog staža.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga kolegice/kolega! Da ste bolje listali/čitali zakone, primijetili biste da je sudski savjetnik državni službenik, kojem je ppi preduvjet za prijam u državnu službu. Iz rečenog izlazi da bi vaša uložena lipa za taj bezvrijedni komad papira oslobodila moju malenkost koja je bacila 1400 kuna i par mjeseci života na plaganje pi troškova surfanja dok pompozno imam potrebu replicirati Vaš cijenjeni navod.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sudski savjetnici moraju imati položen pravosudni ispit, dok ostali službenici u sudovima i u tijelima državne vlasti ne moraju imati položen pravosudni već državni stručni ispit

 

diplomirani pravnik može raditi u državnim tijelima s položenim državnim stručnim ispitom i određenim brojem godina rs za određene poslove kao:

upravni savjetnik, stručni savjetnik, stručni suradnik, samostalni upravni referent, inspektor,

revizor, carinik I. vrste itd.itd.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima dosta poslova za pravnike koji nemaju položen pravosudni. Osim u upravi, često se ni za obavljanje određenih poslova u privredi ne traži pravosudni, a osim toga, nije nipošto rečeno da se na tim poslovima ne može sasvim pristojno zarađivati. Pravosudni je ipak dobro imati. Mislim da je u krivu kolega koji smatra bačenima nekoliko mjeseci učenja i pišljivih 1400 kuna, ako u zamjenu za to imaš položeni pravosudni ispit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

je napisao:

s ovim se nikako ne bih složila da su opcije sužene bez pravosudnog ispita,

 

 

dakle, radi se o državnoj službi

 

 

 

ok, jel ti kužiš šta si napisala?

onaj tko ima položen pravosudni ima prednost - može radit i u drž.službi i ima 5 puta veću mogućnost zapošljavanja - prati oglase - tražimo pravnika sa položenim pravosudnim

uostalom, na brojnim pozicijama u ministarstvima ne može radit pravnik bez pravosudnog ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

13:19 14/10/2005

Anonimno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Re: Re: posao nakon pravosudnog Odgovori

 

s ovim se nikako ne bih složila da su opcije sužene bez pravosudnog ispita,

naime, radim u službi u kojoj radi 50 pravnika i niti jedan nema pravosudni ispit jer mu nije potreban niti bi profitirao 1 lipe da ga položi

 

dakle, radi se o državnoj službi

U državnim službama zaposlen je veliki broj pravnika i nije uvjet pravosudni nego državni stručni ispit koji se polaže nakon obavljenog pripravničkog staža.

 

 

 

 

Opcije nisu sužene ali ima jedna mala kvaka a to je VEZA!

Ja osobno tvrdim da dipl.pravnik u sudu, u državnoj upravi, ne može dobiti posao bez veze !

 

Među poslodavcima je postala moda da sada traže i pravosudni.. većina njih su četvrt pismeni, pa te još i ispituju na razgovorima, naravno da je prethodno bio test inteligencije, test rada u grupi, a što čitate u slobodno vrijeme me pita, imate li kakav hobi, kakvi su vaši pogledi na duhovnost, razvitak... i ostala sranja,.. kao da traže ljude za put na >Mars..

Što je Ana rekla, pojma nemaju ni o čemu se radi ali seljačine su to čule pa ajmo i mi... i to za koju lovu.. tri, četiri tisuće kuna.. pa vozači tramvaja sa dve noćne imaju pet milja..

Strašnoi!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čestitam, evo i ja koji iz prethodnog posta tvrdim da je gotovo sve veza, imam jedan svježi primjer jedne kolegice koja se zaposlila u "državnoj upravi" ali doduše ne kao pravnica... primljena je sa vss.spremom ali kažem, ne kao pravnica..Nije sada bitan koji je to posao. Da, ponekad se i to dogodi. Nemojte me bukvalno shvatiti ali u 90% slučajeva odlučuje "štela"!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Mislim u 99% slucajeva. Osobno sam jako razocarana mogucnoscu zaposlenja, odnosno, nezaposlenja nakon polozenog pravosudnog, mislim da bih uskoro mogla potrazit posao u pekari pa kom obojci - kom opanci. Dakle, pekar sa polozenim pravosudnim ispitom. A sto cete, u nas nista nije nemoguce.

 

Slazem se da je presramotno kakva pitanja postavljaju na intervjuu za posao (i to na sudu!!!) Pazi - kakav ti je hobi, koje su tvoje dobre, a koje lose osobine i sl. Dobro si rekla, to su debili nepismeni, negdje su procitali dva psiho testa i sad se uhvatili tih pitanja kao pijan kape. Kao da ce moj hobi (koji moze biti, primjerice, i pecenje kolaca) bitno utjecati na to kako cu ja obavljati svoje radne zadatke. A ne zna covjek bi li se :smijeh: , :place: ili bi pak :bjezi: odavde - sto dalje, to bolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija