Jump to content

Poklon ili prevara?


unna

Preporučene objave

Na ostavinskoj raspravi, nakon smrti oca, sestra me je upozorila da kuća

nije predmet ostavinske jer je ona vlasnik a ne pokojni otac, tj da je kuća

prepisana na nju( ne znam na koji način je stečena). I onda je velikodušno

izjavila da se odriče svoga djela nekretnina, koje su ostale iza oca, u naravi tereni.

Prihvatila je pokretnine, (zaostatke mirovine) pa pretpostavljam da će sada po istoj

ostavinskoj imati pravo i na zaostatke ili oni nisu bili predmet ostavinske

(naknadno pronađena imovina)

Ja sam naknadno ustanovio da je sebi također prije ostavinske prepisla i neke terene

(naravno, one najvrijednije u građevinskoj zoni), a također je vlasnica stana na

koji joj je otac do pravo otkupa.Sad me zanima

Imam li pravo tražiti nužni dio i u kući i u terenima koji su bili van ostavinske

budući da imam pravo na nužni dio i u kući, jer smo terene po ostavinskoj djelili

jednako tj sestra se odrekla u moju korist(a to nije stečeno ostavinom

oca nego darovanjem sestre), imam li pravo tražiti nužni dio i u stanu? I imam li pravo

tražiti nužni dio na terenima koje je otac ostavio nećaku (sestrinom sinu)

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nužni dio se ne računa na pojedina prava ili imovinu iz ostavine nego na cijelu ostavinu i to tako da se popiše ostavina i od toga ide nužni dio koji predstavlja 1/2 onoga što bi inače dobili tj.1/4 ako ste samo Vi i sestra nasljednici. Ako je povrijeđeno Vaše pravo na nužni dio u tom slučaju može doći do vraćanja darova koje su ostali pimili i sl. Bitno je u kojoj fazi je ostavinski postupak, jer tamo trebate postavljati svoje zahtjeve, pa ukoliko se ne usuglasite sa sestrom sud će Vas uputiti na parnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija