Jump to content

Privremeni boravak na 2. godine???


Kiko55

Preporučene objave

Supruga (stranac s privremenim boravkom od 4 godine u RH) mi podnaša već peti zahtjev za PB u svrhu braka.

 

Mene zanima, zašto se ne može dobiti borakav na dvije godine???

 

Mislim da je zakon o strancima sasvim jasan, članak 59.

 

Članak 59.

Odobrenje za privremeni boravak u svrhu spajanja obitelji izdaje se na rok do jedne godine, odnosno do isteka roka važenja odobrenja privremenog boravka stranca s kojim se traži spajanje obitelji. Strancu koji je prethodno imao neprekidno odobren privremeni boravak u svrhu spajanja obitelji u trajanju od najmanje dvije godine, privremeni boravak u istu svrhu može se odobriti s rokom važenja do dvije godine, odnosno do isteka roka važenja odobrenja privremenog boravka stranca s kojim se traži spajanje obitelji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Emina je napisao:

Bas smo neki dan o tome raspravljali...bas tako, MOZE a NE MORA...

Moj slucaj 2005. odobren stalni krajem godine,2009. dobila na 2 godine... Moguće da ovisi o sluzbenici jer su neke stvari ostavljene njima da odluce , o vašem/našem osobnom ponašanju...oni mogu odluciti

 

Kako stalni na dve godine. Pa on se dobiva na pet godina, ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

lepyludy je napisao:

Čudi me da niste dobili privremeni na dvije godine s obzirom da je jedan od supružnika HR državljanin.

 

Moja žena je dobila privremeni na dvije godine. Ja naravno imam državljanstvo.

 

Sad joj ističe peta godina i zatražit ćemo stalni boravak, ali dok je stalni u postupuku dobije se privremeni.

 

Gdje ste u kojem gradu? U Zagrebu to nigdje nije bio slučaj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Može se odobriti privremeni boravak na 2 godine, baš onako kako i piše u navedenom članku Zakona o strancima. Naravno, privremeni boravak morate zatražiti za razdoblje od 2 godine, važenje Vaše putovnice mora biti 3 mjeseca duže od isteka razdoblja na koje se odobrava privremeni boravak i morate ispunjavati sve ostale uvjete za odobrenje privremenog boravka. Naime, morate dokazati da imate sigurano stanovanje, osigurana sredstva za uzdržavanje, zdravstveno osiguranje u Hrvatskoj,podmirene sve obveze s osnove zdravstvenog osiguranja do sada, ne smijete imati neplaćenih novčanih kazni u Hrvatskoj i to je uglavnom sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija