Jump to content

Zastara djela racuna u ovrsi


Ane1

Preporučene objave

Bok,

 

Molim pomoc znalaca.

17.05.2011 sam primila ovrhu JB za racune cistoce.

 

Racuni za koje se trazi ovrha su pocev od: 07/09 do 05/10.

Javni biljeznik je prijedlog zaprimio 30.12.2010.

Nadam se da nisam u krivu ako smatram da su racuni 07/09,08/09,09/09,10/09,11/09 u zastari?Ostali nisu.

 

Ono sto me sada zanima je sto ce se dogoditi ako prigovorim na rjesenje i poyovem se na zastaru tih racuna?

 

Dali ce predmet otici u parnicu pa cu imati jos vise troskova nego da platim te zastarjele racune?

 

i molim pomoc oko datuma do kojega moram podnjeti prigovor:dali je to 25.05. ili 24.5?

 

 

Isto molim da mi razjasnite kada se ovrhe salju poslodavcu?trenutno imam dvije.na jednoj pise

 

......ovrsenikovom duzniku da uplati na taj i taj racun....

 

a na drugoj je samo navedeno da je ovrha opcenito na imovini duynika i nema te famozne recenice.Dali je to razlika?ili je to sasvim svejedno?

 

 

Zahvaljujem na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednogodišnji rok zastare

Članak 232.

(1) Zastarijevaju za JEDNU (1) godinu:

1) tražbina naknade za isporučenu električnu i toplinsku energiju, plin, vodu, za dimnjačarske usluge i za održavanje čistoće, kad je isporuka, odnosno usluga obavljena za potrebe kućanstva,

2) tražbina radiopostaje i radiotelevizijske postaje za uporabu radioprijamnika i televizijskog prijamnika,

3) tražbina pošte, telegrafa i telefona za uporabu telefona i poštanskih pretinaca te druge njihove tražbine koje se naplaćuju u tromjesečnim ili kraćim rokovima,

4) tražbina pretplate na povremene tiskovine, računajući od isteka vremena za koje je tiskovina naručena.

(2) Zastara teče iako su isporuke ili usluge produljene.

U pravu ste za zastaru nevedenih računa.

Napišite prigovor.

To što ste dobili za poslodavca, samo je prijedlog ovhovoditelja.

Rok za prigovor je 8 radnih dana a da li će otići u parnicu, nisam vidovita...SRETNO!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani, zamolio bih Vas da mi odgovorite ukoliko je moguće, a radi se o slijedećem: dobio sam obavijest pred pokretanje ovršnog postupka zbog nepodmirenih računa za vodu, plin, komunalije pa me zanima dali su ovi računi u zastari: 12/2009, 01/2010, 02/2010, 03/2010, 04/2010, 06/2010.

 

Unaprijed se zahvaljujem na odogovoru, a ukoliko temu nisam postavio na dobro mjesto nadam se da me Administrator neće obrisati.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Damirpkc je napisao:

Poštovani, možda nisam dobro postavio pitanje zanima me dali se na ove račune: 12/2009, 01/2010, 02/2010, 03/2010, 04/2010, 06/2010 može primjeniti zastara, i dali jesu u zastari svi.

 

Unaprijed hvala.

 

Ljudi lijepo Vas molim ako netko zna da mi napiše dali su ovi računi u zastari ili nisu, i dali vrijedi uložiti prigovor Komunalcu na iste tj. pozvati se na zastaru.

 

Hvala svima koji mi ovo obvajasne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara za komunalne usluge je godinu dana od roka plaćanja .

ako nije podnijet prijedlog za ovrhu (za navedene račune ) javnom bilježniku

tada je nastupila zastara potraživanja duga (365/6 +1 dan od roka plaćanja ).

kada stigne rješenje o ovrsi podnosi se žalba (JB koji je poslao rješenje )

osporava se dug u cijelosti i izjavljuje zastara potraživanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija