Jump to content

Član udruge - volonter ?


Amateri

Preporučene objave

Aktualno je slanje izvješća o provedenom volontoranju. No pri tome sam zapazio jednu stvar i tumačenje, da član Udruge ne može biti volonter.

Zakon o volonterstvu kaže da su volonteri osobe koje dobrovoljno ulažu svoje osobno vrijeme, trud, znanja i vještine obavljajući usluge ili aktivnosti za dobrobit druge osobe ili za opću dobrobit, a pri tom ne traže novčanu nagradu ili drugu imovinsku korist.

Jedino što je bitno koliko razumijem je da odlučite izdvojiti određenu količinu svoja vremena i odaberete način na koji ćete ga pokloniti nekome tko treba vašu pomoć.

Kao predsjenik Udruge za zaštitu potrošača, dnevno radim više od 6 sati za Udrugu i članove, stalno sam dostupan na info telefonu i kažu da to nije volontoranje jer sam član Udruge.

Ne primam baš nikakvu naknadu, u mirovini sam i svoje slobodno vrijeme, znanje i volju dajem za opće društveno dobro.

Po navedenom tumačenju nisam volonter, a nisam ni zaposlen u udruzi, gdje onda spada moj rad?

Nekako imam osjećaj, ako čitam gornja tumačenja da radim nešto ilegano, a što bi tek bilo da si isplatim "volontersku naknadu" ?

Molim Vas da mi razjasnite dileme, jer moram dostaviti izvješće na međunarodnu razinu, po upitniku u kojem me traže da prikažem koliko volontera ima u udruzi i koliko zaposlenih, treće solucije nema.

Ne razumijem u ćemu je problem, da članovi Udruga ne mogu biti volonteri ????????

 

Najljepša hvala unaprijed!

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija