Jump to content

Pravo, moral, opstanak sa idealima u pravu


stevieG

Preporučene objave

Poštovani pravnici

Student sam pravnog fakulteta, vrlo dobar prosjek, sve dano u roku, faks mi sam po sebi nije naročito zahtjevan, ali me muči jedna druga stvar. Možete to nazvati mladenački, idealistički,ali sa dugogodišnjim volonitiranjem i humanitarnim angažmanom upisao sam ovaj faks iz želje da pomognem ljudima u njihovim nevoljama sa pravnim zavrzlamama, da pokušam učiniti nešto dobro. Nakon razmatranja opcija u sudstvu i striktnog (ne)pridržavanja pravnih pravila i različitim postupcima di jedan i druga strana bezočno lažu, a i bivanjem u odvjetničkom uredu na tjedan dana, imam osjećaj da opstanak u "pravnom svijetu" znači i gubitak morala i bilo kakvih principa, ne mogu se osobno zamisliti da zastupam čovjeka u brakorazvodnoj parnici koji je prije toga tukao svoju ženu godinama, istina svi imaju pravo na zastupanje i pravnu pomoć,ali imam moralnu krizu kad se zamislim u takvoj situaciji, ili da bi branio silovatelja, a opet me tužiteljstvo nikako ne privlači jer jednostavno si pijun države, a i opet tko bi me u kao vježbenika pitao o mojim moralnim eskapadama. Imate kakav savijet, ovo mi je zadnji vlak da promjenim faks i okušam se u nečemu drugome, pokušavam razmotriti situaciju sa svih strana, realno, ali jednostavno mislim da nisam sposoban raditi gore napisane stvari zbog moralne strane i nemogu se prestati s tim mučiti, bilo kakav savijet je poželjan, razumijem i one koji se budu nasmijali i rekli da je ovo glupost... Sve u svemu, pomagajte

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani student nisam pravnica,ali pišem na ovom forumu i pitam za savjet da me je

više sramota ,koliko sam pitanja postavila.Da nije foruma moja majka i mi bi vjerovatno

bili bez kuće kad nam od bahatog susjeda sjeo kredit a majka bila jamac.Kredit se

trebao naplatit čak i ovrhom na nekretninu ,majka je i umrla nije doćekala da se

kredit vrati.Nakon smrti susjed jednokratnom uplatom plaća sve.

Inaće ćiniti dobro uvjek se isplati!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija