Jump to content

Dobri ljudi,trebam savjet...Hitno...


Suzana Jurić Perić

Preporučene objave

Već sam pisala ovdje prije nekog vremena...Pišem opet jer se nadam nešto bar saznati ...Suprug je ranjen u Borongaju,1993.god kao ročni vojnik...Nema status branitelja,već je HVI...Invalid je 60%...Ostvario je pravo samo na ortopedski dodatak i invalidninu..Ministarstvo obrane nas uputilo na MORH-u za naše područje...Da bi saznali da nema baš nikakva više prava...niti na status branitelja...kao da je htio bit ranjen u ročnom sastavu... :/ Nije moguće da je on jedini tako prošao...jer,koliko nam se čini,zakona za takve slučajeve nema-ili ga nema za nas-pa ga ravnaju kao da je uredno završio vojni rok-ili kao da nema veze sa vojskom...Da li mi itko može pomoći???Savjetom...Da li itko zna za još koji takav slučaj? Toliko braniteljskih udruga ima,ali kome se obratiti?Živimo u Slavoniji...Dobri ljudi,ako ikako možete,ako itko zna,što raditi??? Hvala vam...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok...krivo sam se izrazila...Znači-Zagreb prebacio na Slavoniju... :) Ne snalazim se najbolje na forumima... :) Nije bilo samoranjavanje...Išao je u obilazak straže jer mu je tako bilo naređeno..zar bi naknada štete mogla pokriti cijelu uništenu budućnost -mislim na sposobnost za privređivanje???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već sam pisala ovdje prije nekog vremena...Pišem opet jer se nadam nešto bar saznati ...Suprug je ranjen u Borongaju,1993.god kao ročni vojnik...Nema status branitelja,već je HVI...Invalid je 60%...Ostvario je pravo samo na ortopedski dodatak i invalidninu..Ministarstvo obrane nas uputilo na MORH-u za naše područje...Da bi saznali da nema baš nikakva više prava...niti na status branitelja...kao da je htio bit ranjen u ročnom sastavu... :/ Nije moguće da je on jedini tako prošao...jer,koliko nam se čini,zakona za takve slučajeve nema-ili ga nema za nas-pa ga ravnaju kao da je uredno završio vojni rok-ili kao da nema veze sa vojskom...Da li mi itko može pomoći???Savjetom...Da li itko zna za još koji takav slučaj? Toliko braniteljskih udruga ima,ali kome se obratiti?Živimo u Slavoniji...Dobri ljudi,ako ikako možete,ako itko zna,što raditi??? Hvala vam...

 

najbolje da se informirate u nekoj pravnoj službi koja djeluje u mjestu vašeg boravka ,službe za besplatne pravne savjete pitajte u poglavarstvu da vas oni upute ,ako ni tu ne uspijete dobiti odgovor sa svim papirima uputite se u ured državne uprave,okolnosti stradavanja mojaju biti točne,ako su izazvane njegovom nepažnjom ili nemarom onda će vrlo teško ostvariti bilo kakova dodatna prava ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Baš danas je razgovarao sa pravnikom iz MORH-a...Čovjek ne zna što da mu kaže...Nije ranjen svojom nepažnjom,niti nemarom...već je išao-kako mu je naređeno...a odgovorni ga nije niti posjetio u bolnici-mada je skoro iskrvario...i to pred kraj vojnog roka...dok su drugi išli kući,ili na linije-on je bio u bolnici... :/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija