Jump to content

tužba obrt


anonimno

Preporučene objave

kaze nasa mlada vjezbenica da ce ici na trgovacki jer se radi o medjusobnom potrazivanju firmi!

 

Obrt NIJE pravna osoba, vec kao sto je gore netko rekao stranka u postupku je vlasnik obrta koji je fizicka osoba. Dakle sve upucuje na opcinski sud.

 

U svim predmetima koji su proslo kroz moje ruke, a koji su se odnosili na nekakav spor izmedju pravne osobe dakle nekog poduzeca s jedne strane i obrta s druge strane, postupak se vodio pred općinskim sudom.

 

doc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HT će podnijeti prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave.

Temeljem tog prijedloga i računa, sud izdaje u obliku otiskivanja štambiljem /u pravilu/ Rješenje o ovrsi, koje se šalje dužniku /Vama/ te imate pravo podnijeti prigovor u roku od 8 dana, od dana primitka tog Rješenja.

U tom slučaju sud će ukinuti rješenje o ovrsi u dijelu u kojem je određena ovrha, te će nastaviti postupak kao povodom platnog naloga.

To znači da će se provoditi rasrpava i dokazivanje..

 

UPOZORENJE!

Ako se sudska pošta ne preuzima na adresi na kojoj je obrt prijavljen, sud ima pravo tu poštu pribiti na oglasnu ploču suda te se protekom roka od 8. dana od dana pribjanja pismena na oglasnu ploču suda smatra da je dostava obavljena. Stoga počinje teći rok za žalbu!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

točno je da neide svaki spor između trgovaca u nadležnost trgovačkih sudova.

 

potrebno je da se ispune dva elementa: subjektivni- da se radi o ugovoru između trgovaca, i objektivni- da se radi o ugovoru iz njihovih djelatnosti, ako su ispunjena ova dva elementa potpadaju pod nadležnost trgovačkog suda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je u pravilu nadležan općinski sud (34.b ZPP-a+bivši čl 19. Zakona om sudovima+ ZOO, tim više ako je u konkretnom slučaju ugovor potpisan (a mora) od strane fizičke osobe- znači glasi na fiz. osobu,

Također svaki ugovor nije trgovački ugovor! pa obveza ne proizlazi iz trg. ugovora

nadalje radi se o tipskom ugovoru, kakvi svi mi potpisujemo, pa pogledajte- u njemu je vjerojatno UGOVORENA NADLEŽNOST Općinskog suda

nažalost u sampraksi vidio slične predmete i na Općinskom i na Trgovačkom sudu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 9 mjeseci kasnije...

Ja sam imala sličan slučaj i ovršni prijedlog predala na općinski sud, općinski sudac me je upozorio da to nije u njegovoj nadležnosti i da povučem prijedlog i predam ga na trgovački. Ovrhu je na kraju riješio trgovački, s time da je moj bivši šef dobio opomenu za plaćanje sudske pristojbe za ovršni prijedlog sa općinskog suda, iznos koji je odbio meni od plaće, jer svaka škola se plaća.

bivša vježbenica.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Niti će se trgovački oglasiti kao nenadležan niti će se općinski oglasiti kao nenadležan... takva ja praksa... a vi dalje kako hoćete...

 

jedno je što bi trebalo biti, a drugo je ono što se događa i gdje sve ovršni prijedlozi idu a sudovi na temelju njih donose rješenja... rijetki su suci koji će upozoriti na nenadležnost...

tako je do sada bilo

sada to ide javnom bilježniku... a ako ode na sud on mora ovršni prijedlog odbaciti...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija