Jump to content
PAS29

Kome ide pas nakon razvoda?

Preporučene objave

Pozdrav,

Žena i ja smo se odlučili razvesti nakon 3 godine braka. Živimo u stanu kojeg joj je njen otac darovao. Nemamo djece, ali imamo psa koji je i glavni predmet ove teme. Naime, psa smo udomili na njen prijedlog i na zajedničku inicijativu. Kad smo ga čipirali, ona je upisana u onu plavu iskaznicu kao vlasnik psa. Što je tada meni bilo potpuno nebitno. Ja sam s tim psom svakodnevno bio u 3 od 4 šetnje, hranio ga, davao mu vode,. Odnosno, ja sam vodio brigu o njemu kad god je to bilo moguće. Strašno sam vezan za to stvorenje. Ne kažem da ga ona ne voli, voli ga, ali taj pas je odabrao mene kao svog vlasnika. Kad sam odlazio iz stana, u svađi, psa mi nije dala. Ona ga želi iz inata, a ja iz emocija. Ako je važno, napomenut ću da je ona cijeli brak ''raduckala na crno'', a ja sam uredno zaposlen tako da se pred zakonom vodim kao osoba koja je uzdržavala i nju i psa i kuću. S tim da bi ona pred zakonom bila kao kućanica, jel? Zanima me kakva su moja prava i da li postoje pred zakonom u vezi psa jer eto, bez njega ne želim okretati novu stranicu života. Spreman sam odreći se sve bračne stečevine, apsolutno svega, u zamjenu da uzmem psa. Platit ću sve sudske troškove što treba. Nigdje ne mogu naći odgovore na tu temu, vjerujem da se normalni ljudi to dogovore prije, po ključu što je najbolje za kućnog ljubimca, ali s mojom ženom nema dogovora i njen inat će biti do kraja takav jer zna da mi je do njega stalo najviše, a ja neću dobiti svog psa. Ako pas nije pred zakonom kao dio obitelji (dijete), da li je kao dio imovine? Jer na neki način i on je ''stečen'' u braku, da se tako izrazim. Postoji li način, osim dogovora, da ga sudski dobijem?! Molim pomoć...hvala!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Kad smo ga čipirali, ona je upisana u onu plavu iskaznicu kao vlasnik psa. Što je tada meni bilo potpuno nebitno.

Pas je u zakonskom smislu stvar, a tvoja bivša je registrirani vlasnik.

Jedan osobni savjet.

Ti se u cijeloj priči ponašaš vrlo glupo i naivno.

Odvrti svoju vezu od početka i prepoznaj da je tvoja bivša u kategoriji 'tatinih princeza' koje se ponašaju kao razmažena derišta kada im se ne ispunjavaju želje.Ti si joj vjerojatno cijelo vrijeme bio zamjena/nadopuna za taticu i nisi ispunio 'očekivanja'. Ona nije bila 'sretna' i 'zadovoljna'. Tatica joj je kupio stan, a ti si sve 'održavao'.

Ona je kao osobnost tzv. 'emocionalni vampir'.

Nastavlja te i dalje mučiti i emocionalno terorizirati. Druge žene takvog karaktera to obično čine uskraćivanjem djece.

Jako je glupo što prihvaćaš takvu glupavu igru uništenja. Dozvoljavaš da te i dalje manipulira!

Puno bolja taktika bi bila da jednostavno prekineš svaki kontakt, odeš na godišnji i nakon dva -tri tjedna joj kažeš da si dogovorio nabavu štenca iste pasmine. A ona neka si zadrži peseka.

Zapamti - ona ga čak može odvesti veterinaru da ga usmrti.

Kad ona uvidi da nema više mogućnosti da preko psa manipulira tvojim emocijama, lako moguće da će odustati i dati ti psa.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Franjofr
      Poštovani molim pomoć oko razjašnjenja nekih nedoumica. Priča ide ovako, supruga i ja kupili smo stan prije godinu dana putem apn poticaja gdje država placa pola rate prvih 4 godine. Nakon 10 mjeseci zajedničkog života dogodio se jedan incident gdje supruga i ja vise nismo mogli funkcionirati pod istim krovom. Stan i kredit su na mene, ja sam joj predložio ili da ona ostane pa cu ja prestati plaćati sve obaveze prema banci ili da ona ode. Posto je ona iz Zagreba da meni olakša odlučila je otići kod svojih roditelja. Otplatili smo zajedno sa poticajima od države oko 4% nekretnine, ona i ja smo otplatili oko 2% sto znači da svatko od nas oko 1%. Sad već 3 mjeseca živim sam i sve sam plaćam dok mi pokušavamo spasiti brak na savjetovalištima. Problem je sto supruga sada svojata stan kao da je naš, a u biti je bančin i ja sam na sebe preuzeo obaveze od trenutka kada je ona otišla. Ja i dalje vjerujem da postoji mogućnost za pomirenje pa ne želim požurivati odluku, ali me brine ukoliko se taj period oduži da li ja moram za svaki mjesec savjetovanja njoj plaćati pola iako vise ne živimo pod istim krovom? U biti moje pitanje je, koliko sam joj dužan isplaziti ukoliko recimo za XY godina dodje do razvoda i da li mi je bolje požuriti razvod da me ne "oguli"? Bonus pitanje, dijete od 4 godine ostalo je živjeti samnom, ona je redovito posjećuje i tu nema problema ali po inerciji naših zakona majka ce vjerojatno dobiti skrbnistvo, zanima me opet ukoliko dodje do razvoda da li joj za sav ovaj period dok je dijete kod mene moram platiti alimentaciju u skladu sa sudskom odlukom, tj zanima me suma koju cu joj morati isplatiti ukoliko danas dodje do razvoda, u odnosu na recimo za 2 godine? Hvala unaprijed

• objavio greenriver
      Dobar dan!
      Roditelji su mi se rastali prije par mjeseci te je nakon razvoda pokrenut sudski proces podjele imovine. Da ne duljim, država je darovala ocu kuću  kao branitelju bez nekretnine jer smo živjeli na području posebne državne skrbi. S obzirom da u darovnici stoji kako se kuća darovana idključivo na osnovu obitelji (otac, majka i 3 djece), zanima me ima li stoga svaki član obitelji pravo na 1/5 s obzirom da ni majka ni mi ne posjedujemo druge nekretnine, a kuća je obnovljena i održavana majčinim novcem (otac je plaćao samo režije, majka je također plaćala sve ostale troškove, hranu, odjeću, školovanje itd.)
      Hvala
    • objavio ns1312
      Pozdrav,

Priča ide ovako; s bivšom suprugom bio sam u vezi 4 godine nakon čega smo se vjenčali i bili u braku godinu i pol dana, međutim nakon godinu dana braka, bračna zajednica je prestala jer je bivša supruga otišla od kuće u kojoj smo živjeli. Pokrenula je razvod braka te smo se razveli u siječnju 2018. godine. Nije bilo riječi o podjeli bračne stečevine, nije bilo dogovora jer se dotična nije htjela javljati i uopće komunicirati o tome. Javljala se samo kako bi me obavijestila o svojoj trudnoći za koju se kasnije, uz liječnike, utvrdilo da je izmišljena, te je otprilike mjesec dana prije samog razvoda počela uznemiravati moju novu djevojku pozivima sa skrivenog broja i porukama prijetećih sadržaja. Priča se dalje nastavlja s dolascima na moje radno mjesto i pričama kako će mi ''srediti otkaz'' i to otprilike pola godine nakon samog razvoda braka.
      U braku smo uzeli kredit (na moje ime) od 75000kn s otplatom na 15 godina (ukupnan iznos je oko 150000kn) kako bismo pokrili prethodno dignuti kredit (za kupnju zajedničkog automobila) i namirili troškove svadbe.
      Dobronamjerno, znajući da nema posao te niti jednog dana radnog staža, nisam htio ništa pokretati glede diobe bračne stečevine, međutim njene gore navedene radnje se nastavljaju i jednostavno više nemam empatije za nju.
      Zanima me slijedeće:
      1. Može li se pokrenuti ikakav postupak glede diobe bračne stečevine 10 mjeseci nakon samog razvoda braka?
      2. Koji je postupak kod diobe kredita?
      3. Kome se najbolje obratiti?
    • objavio Brokenwave
      Poštovani;
      ljubazno molim da mi odgovorite na pitanje da li dolje navedeno spada u elemente za podjelu bračne stečevine, kako slijedi:
      1. Ukupno obračunati iznos za plaćanje pričuve za održavanje zgrade u kojoj se nalazi stan u vlasništvu bivše supruge tijekom 20 godina braka (ulaganja u povećanje vrijednosti stana)
              - Da li se ukupno obračunati iznos umanjuje za neku vrijednost i temeljem čega?
      2. Troškovi za kupovinu i ugradnju PVC stolarije, plinskog bojlera i prateće instalacije te ulaznih protuprovalnih vrata u stanu tijekom braka (ulaganja u povećanje vrijednosti stana)
              - Da li se ukupno obračunati iznos umanjuje za neku vrijednost i temeljem čega, obzirom da je PVC stolarija i vrata još uvijek u dobro očuvanom i uporabnom stanju?
      3. Stvari u stanu koje su kupljene zajedničkim sredstvima od zarađenih plaća tijekom braka (bijela tehnika, namještaj, kućanski aparati i sl.)
              - Da li se njihova vrijednost računa prema cijeni kupnje ili prema procjeni vještaka sukladno trenutnoj tržišnoj vrijednosti?
              - Da li sud po tužbi samo utvrđuje elemente za podjelu bračne stečevine ili i ukupnu vrijednost te nalog za isplatu bračne stečevine u određenom roku?

Unaprijed zahvaljujem na iscrpnom odgovoru i potrebnim pojašnjenjima.
      lp

• Online korisnici