Jump to content

Upravni ugovor - obavijest o pravu na povrat poreza


vstuba

Preporučene objave

Pozdrav. Vidim da je već nekoliko tema pokrenuto na ovu problematiku, ali bez konkretnih odgovora. Naime, dobio sam obavijest (ne rješenje) o pravu na povrat poreza, međutim nemam pravo na isplatu jer poslodavac nije platio sve doprinose i porez na dohodak u 2015.g.

Pouzdano znam da nisu plaćeni doprinosi i porez na dohodak za studeni i prosinac 2015, dok je sve ostalo uredno podmireno. Za nepodmireni dug je odobren upravni ugovor i porezni dug je reguliran u tom smislu.

Da li to mijenja stvari, odnosno da li mi to daje pravo za isplatu povrata poreza prije nego se dug stvarno otplati?

Ukoliko nije tako, onda je velika glupost na pomolu, obzirom da je poslodavcu odobrena otplata u 24 rate, što znači da neću povrat poreza za 2015.g. dobiti prije kraja 2018.g.

Najgore od svega je što nisam korisito olakšicu za dijete, kako bi mi povrat poreza bio neka vrsta štednje u smislu jednokratne isplate.

I zašto nemam pravo na povrat poreza za prvih 10 mjeseci prethodne godine, u kojima je sve podmireno?

Hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija