Jump to content

Kako se odreći zemlje u vlasništvu


ZELGAL

Preporučene objave

Molim Vas savjet u vezi dijela zemlje u vlasništvu moje mame (riječ je o poljoprivrednom zemljištu).

Naime, mama ima 85 godina, i u vlasništvu je 2/12 zemlje za koju čak niti ne zna gdje se nalazi, a koristi je sin od njezinog brata.

Prilikom zadnje ostavine, predložili smo mu da mu darujemo tu zemlju, ali on ne želi platiti porez po darovnom ugovoru.

Budući da mi tu zemlju ne želimo imati u vlasništvu, zanima me koje su mogućnosti da se mama odrekne te zemlje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno Vam hvala na brzom odgovoru !

 

Pretpostavljam da bi to trebali znati javni bilježnici, međutim nakon razgovora s jednim od njih dobio sam ovakve odgovore:

- varijanta 1 - korisnik poljoprivrednog zemljišta plati porez po darovnom ugovoru, koji to u ovom slučaju ne želi

- varijanta 2 - ja tj. moja mama daruje korisniku zemljišta svoj dio i još sami platimo porez.

 

Kada sam otišao u gruntovnicu i postavio isto pitanje (nisu znali što se može napraviti), uputili su me na državno odvjetništvo gdje sam dobio odgovor da bi bilo najbolje otići u Agenciju za poljoprivredno zemljište i zemlju ponuditi njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija