Jump to content

Arhiviranje spisa


2608karlo

Preporučene objave

Postovani

Moj suprug je osuden na kaznu zatvora po cl.224 na 8 mj.zatvora koje se nece izvrsiti jer se kazna preinacuje u uvjetnu od 4 god.uz dodatan uvjet da ostecenom vrati novac.

Novac nije vratio i nakon toga nije dobio ukidanje uvjeta ili poziv na sud ili bilo sta tome slicno.

Na e predmetu vec 4 god.pratimo taj predmet i trenutno pise da je spis arhiviran mislim 2015 i da se cuva do 2019.

No sada sam vidjela novu radnju pise kao dopis o.z. i to sa datumom od 11.10.

Sada neznam jer se nesto novo pokrece ili sto se zbiva s obzirom da nikada nije proglasena ovrsnost niti pravomocnost.

Jer moguce da se povuce uvjet iako je spis arhiviran.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle to i je ono cudno...pravomocnost nikada nije proglasena.presuda je donesena 21.07.2010 .novac je trebao vratiti u roku od 1 god. No to nije ucinio.

Po spisu se nista nije radilo sve do 23.03.2015 kada je nekome poslan dopis o.z(tako pise na e predmetu) i opet 11.10.2016 isto dopus o.z.

Da nije niti ovrsna niti pravomocna vidljivo je na e predmetu jer u rubrici ne stoji datum a nema niti da je zalba pokrenuta vec samo da je arhiviran 01/2016 i da je rok cuvanja 01/2019

 

Ažurirano

 

I jos mi nije jasno kako se novac treba vratiti ako predmet nije pravomocan zar se ne vraca godinu dana od datuma pravomocnosti...jer moguce da na e predmetu nije istaknuta pravomocnost nekom zabunom(u sto sumnjam) .

Jer predmet u zastari ili su ga aktivirali pa ce morati u zatvor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko se na prvostupanjsku nitko nije žalio, ona je postala pravomoćnom protekom roka za izjavljivanje žalbe. Kako se to sve desilo još 2010. (ili najkasnije 2011.), u ovom predmetu opoziv uvjetne osude više nije moguć.

 

Oštećenik doduše, još uvijek ima mogućnost naplatiti svoje potraživanje, ali kazneno-pravni dio priče je završen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija