Jump to content

Formalni datum pocetka jdoo


TamaraS

Preporučene objave

Ne vjerujem. Kao što rekoh, nakon izdavanja rješenja o upisu dobija se i OIB kojeg određuje porezna. Znaći bez upisa u registar nema ni OIB-a, ni poslovnog računa.

 

Kako nema ako ste sami rekli da pečat dobiva nakon upisa u sudski registar, a izdalo je račun sa pečatom prije formalnog upisa u registar? Nije mi jasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

trudio sam se, te mi se učinilo da pišem dosta jasno. Pečat uopće nije spominjan. No svejedno i on se izrađuje nakon rješenja, za čiju je izradu potrebno priložiti kopiju rješenja o upisu u sudski registar.

 

Pa da netko ima tolike "veze" da iskamči OIB mjesec i pol prije upisa u registar, dobije matični broj i šifru djelatnosti, otvori račun i izradi pečat, a za što se, za svaku navedenu radnju, prilaže i kopija rješenja o upisu u sudski registar, malo mi je teško za povjerovati, posebno stoga što se rješenje od Trgovačkog suda o upisu u registar čeka nekoliko dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana.!

Nemoj te se zamarati sa time,>jedino ako ste slučajno oštećeni< od tog Trg.Društva.

To vam pišem iz razloga,jer je to, ne samo vama, nego mnogima,TEŠKO područje.

Ali,koliko ste >opširno< opisali slučaj, bolji odgovor niste mogli ni dobiti.

Evo.potrudit ču se da vam pokušam >dočarati< odgovor. . !

 

Vlasnik jedne firme koja radi par godina,,uhoda posao izgradio IME,,i..upadne u fin.probleme,,nebitno iz kojeg razloga.

Ostvario je na tom području, dobar >rejting<među Kupcima..ali mu račun ide u blokadu..a samim time otežan mu je rad.problemi sa dobavljačima...itd.

Vi..ni ja to ne znamo..jer nas to ne zanima.

Gospodin osniva novu firmu sa istim IMENOM i sjedištem...ali..mjesec dana ranije je

.>staroj firmi< preselio sjedište na drugi trg.sud..A u vašem mjestu je ostavio samo

>poslovnu jedinicu< . Između njegove dvije firme,on sam uređuje financijske odnose.

E..sad vi dolazite i kupujete >nešto<..sa tim..da vi idete provjeravati u sudskom

Registru, kad je ta firma...osnovana..? Zašto..? A..znate da u sudskom registru možete

dobiti ..određene informacije...ali..glavnu informaciju..NA ČIJI STE VI RAČUN PLATILI..

dali na račun..STARE... firme ..ili NOVE...firme sa istim IMENOM..na istoj adresi..????

 

Ja..vjerujem da o ovom niste ni pomislili..a ja razmišljam..samo o jednoj stvari..

što je vas povuklo, da idete uspoređivati datum na izdatom računu..sa danom reg. Firme...??

Vjerujem da ovo pitanje nije samo ..OBIČNO..>pitanje<.

Da iza ovog pitanja ..postoji duža priča ..koju znate samo vi. !

 

Područje Trgovačkog Prava je, za nekoga TEŠKA TEMA..ali. postoje osobe..koji od te

teme i .žive .

 

Ja se izvinjavam..što ovo radim..inače ne odgovaram nigdje gdje postoji samo 1..a

kamoli više odgovora..ali,..nešto me povuklo.

 

Pozdrav. - frenki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija