Jump to content

Kaznena Prijava. - PITANJE .


frenki zg

Preporučene objave

Dok vi pijete Kavu u jednom Lokalu..s Leđa Vam priđe N.N. Osoba..zgrabi

Ključeve od Vašeg Osobnog Vozila..koji su bili na stolu.

Dok..Vi..zbunjeni..nastalom..situacijom..tražite od Prisutnih..dali netko

zna Broj Policije..N.N, Osoba se udaljava sa mjesta Događaja..

To,su ..vam..Sekunde..dok vam je netko.rekao ispravan broj policije..Vi.

nazvali..ali..s obzirom..da se sve dešava..200.m..od P. Postaje..Dežurni

Operativac Vas upučuje na tu P.Postaju da se Obratite njima.

Dolaskom u P. Postaju..uzimaju Vam Osobnu Iskaznicu..i..čekate da Vas

pozovu.

Pozovu Vas .primi Vas - Dežurni ..?(Petak - 14.30.h) Inspektor.

Postavlja Pitanja..Vi odgovara te..iznesete cijeli događaj..kronološki..

i..to je to.!

Inspektor ( Dežurni..? ) Vas isprača Van iz P. Postaje.

Pita te...što..sad..dao sam Vam točnu Adresu jednog od Počinitelja koji je (srečom..Prometna od Otuđenog Vozila mi je ostala u Stanu )

udaljen po Mjestu Prebivališta ..ccc.300.Metara...

Što sad da radim .?.Pitam,,Inspektora ? Idite Kuči..nazvat čemo Vas,.i

javite se na Skriveni Broj.

Niti je..bilo tko iz navedene Policijske Postaje..Nazvao...niti je bilo koja

radnja od Strane Policije Urađena.

To je bio ..Petak..u Ponedeljak odlazim u P. Postaju da se raspitam..dali

su mi našli Vozilo..? Taj..dio.je toliko..nakaradan i Ponižavajući..da ga neču.Opisivati.(Čak mi je rekao..da je to..za privatnu..ili..Građansku parnicu )

Ponedeljak na Veče..Pišem e-mail Načeniku navedene P. Postaje..(e-mail sam našao na..netu )

Opisijem..sve od očetka do kraja.

Danas je 7. Dan..niti..bilo kakvog poziva iz Policije..a niti Odgovora od

Načelnika 3. Policijske Postaje - Dubrava. !!

4-Pitanja .

- 1 - DALI SU DJELATNICI POL. POSTAJE OBAVILI SVE PO ZAKONU..?

2.- KOJA SU SVE KAZNENA DJELA (DJELO) POČINILE OSOBE KOJE SU NA TAKO DRZAK NAČIN URADILI..OPISANO DJELO...?

3 - DALI JA MOGU ILI..DALI IMAM PRAVO PODNJETI KAZNENU PRIJAVU PROTIV POL. DJELATNIKA IZ OSNOVANE SUMNJE DA JE SVOJ POLOŽAJ - FUNKCIJU ISKORISTIO ZA PRIKRIVANJE KAZNENOG DJELA..??- >>(JER SAM DOŠAO DO SAZNANJA..DA SU POČINITELJ -I ..U PRIJATELJSKOJ VEZI SA POJEDINIM INSPEKTORIMA IZ NAVEDENE P. POSTAJE )<<

4 - DALI SAM JA..PRILIKOM PODNOŠENJA PRIJAVE U NAVEDENOJ

POL. POSTAJI..TREBAO DOBITI..BOLO KAKAV DOKUMENT - KOPIJU ZAPISNIKA - NEKU POTVRDU DA SAM PRIJAVIO OTUĐENJE VOZILA..

BILO..ŠTO..DA MOGU DOKAZATI..DA SAM.UOPĆE PODNEO PRIJAVU..I.

DA SAM.UOPČE BIO U POLICIJSKOJ POSTAJI..JER..NEMA NI VIDEO NADZORA NI NA ULAZU U POSTAJU ,,A NITI U PROSTORIJI U KOJOJ

SE ČEKA.NITI U ONOJ U KOJOJ SAM DAO IZJAVU..?.. !!

NAPOMENA - SVE ŠTO SAM REKAO..- INSPEKTOR XXXXX JE..ZAPISIVAO U OBIČNU BILJEŽNICU..NIJE TRAŽENO..DA SE BILO

GDJE POTPIŠEM.

MOLIM - ODGOVOR -DOGAĐAJ SE DESIO..U PRED PROŠLI - PETAK..U

OSJEČKOJ ULICI U - DUBRAVI..DOK SAM ,ČEKAJU ČI..DA MI SE

U TRGOVINI DO KAFIĆA IZMIKXA .BOJA ZA VOZILO..OTIŠAO SAM

POPITI KAVU...U LOKAL.DO NAVEDENE TRGOVINE..KOJIMA JE VLASNIK

ISTA OSOBA . VOZILO SAM PARKIRAO ISPRED ULAZA U TRG, BOJA ZA

VOZILA.

HVALA NA ODGOVORU..U NAPRIJED.

uređeno: od Spitfire
Brisanje osobnih podataka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Frenki, molim te nemoj pisti velikim slovima. To se smatra vikanjem, pa nije primjereno.

 

 

dao sam Vam točnu Adresu jednog od Počinitelja koji je (srečom..Prometna od Otuđenog Vozila mi je ostala u Stanu )

udaljen po Mjestu Prebivališta ..ccc.300.Metara...

 

Prvo si napisao da je počinitelj nepoznat, a sad da je poznat?

 

 

Danas je 7. Dan..niti..bilo kakvog poziva iz Policije..a niti Odgovora od

Načelnika 3. Policijske Postaje - Dubrava. !!

 

Odgovor na pritužbu dolazi u roku od 30 dana.

 

 

- 1 - DALI SU DJELATNICI POL. POSTAJE OBAVILI SVE PO ZAKONU..?

 

Ako misliš da to što su te uputili u postaju, jesu. Čim netko nazove da je ukradeno vozilo, o tome se obavještavaju sve ophodnje, a ti onda možeš doći u postaju to i formalno prijaviti. Vozilo se odmah traži.

 

 

2.- KOJA SU SVE KAZNENA DJELA (DJELO) POČINILE OSOBE KOJE SU NA TAKO DRZAK NAČIN URADILI..OPISANO DJELO...?

 

Poznaješ li tu osobu? Radi li se o dugu ili nečem sličnom?

 

 

3 - DALI JA MOGU ILI..DALI IMAM PRAVO PODNJETI KAZNENU PRIJAVU PROTIV POL. DJELATNIKA IZ OSNOVANE SUMNJE DA JE SVOJ POLOŽAJ - FUNKCIJU ISKORISTIO ZA PRIKRIVANJE KAZNENOG DJELA..??

 

Naravno da možeš prijaviti, kao i sumnju u svako drugo kazneno djelo. S obzirom da se radi o prijavi protiv policije, trebao bi otići na državno odvjetništvo.

 

 

4 - DALI SAM JA..PRILIKOM PODNOŠENJA PRIJAVE U NAVEDENOJ

POL. POSTAJI..TREBAO DOBITI..BOLO KAKAV DOKUMENT

 

Možeš dobiti potvrdu, ali se ona izdaje isključivo na tvoj zahtjev.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pod 1. - Osoba..koja mi je prišla s Leđa.i > pokupila. Ključeve sa Stola <mi je Nepoznata..i..nisam ju nikad vidio.

Iza te Osobe...kad sam se okrenuo ..vidio sam Osobu od koje sam Kupio Vozilo 2015.g.

Zbog ..traženja Broja..i..pozivanja Policije..nisam vidio..tko je od te dvije Osobe sjeo u

moje Vozilo i odvezao ga.

A ) Ne mislim na Operatera..koji me uputio u naj bližu P. Postaju ..več na Djelatnike 3.

p.p. ? - Kakav - DEŽURNI Inspektor..? Radni Dan ..14..30.h. - Ta Postaja pokriva 120.000 Građana.

B ) Kako Vozilo nije nađeno..i Oduzeto..kad sam dao točnu Adresu od jednog od Počinitelja..?

U Ponedeljak...kad sam došao u P.P. i kad me primio drugi Inspektor..koji je (-po izjavi prvog - DEŽURNOG..Inspektora..? ) Preuzeo moj Slučaj..i..koji sa menom nije htjeo ni porazgovarati..primio me u ,,prostoru gdje se čeka da Vas pozovu..Negove riječi ..upučene meni su : DALI IMA TE KAKVIH NOVIH SAZNANJA ? (on..to..pita mene..kao da ja vodim istragu) i..na moje Pitanje..>zar će mo..ovdje razgovarati ..odgovorio..A ..GDJE BI DRUGO RAZGOVARALI..? i..završio je sa riječima..TO JE SLUČAJ..ZA GRAĐANSI SPOR..! - otuđivanje tuđe stvari na tako drzak način...je za njega..ZA PRIVATNU TUŽBU...??

Na Moje pitanje..dali su bili na datoj Adresi..i štaje sa vozilom..Inspektor XXXXXX je Odgovorio . POLICIJA NE SMIJE DAVATI NIKAKVE IZJAVE..DOK TRAJE KRIM OBRADA..!

tako..nešto reči...meni..Oštečenom..?

Sve što je Policuja Rekla ili Uradila u navedenom Slučaju ..je ovo što je Napisano..!

Ništa.više.

1. -Kako ja uopće.. mogu Dokazati..da sam bio u Policijskoj Postaji u to Vrijeme..?

2.-Kako mogu Dokazati..da sam Prijavio Otuđenje Vozila na Opisani način..?

.3.-Dali je , Mojom Prijavom da mi je Otuđeno Vozilo..automatizmom podnešena Prijava

Policiji ..? ?

Zahvaljujem na Odgovoru. ( i..evo..nisam Vikao..ono podebljano..smatram..Važnim)

uređeno: od Spitfire
Zadnji put molim ne navoditi osobne podatke
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ) Ne mislim na Operatera..koji me uputio u naj bližu P. Postaju ..več na Djelatnike 3.

 

Oni su duni zaprimiti svakoga, ali ne kvalificiraš ti djelo, nego oni, po potrebi u dogovoru s državnim odvjetnikom. Ako to tvoje nisu kvalificirali kao krađu, pretpostavljam da tu ima još nekih repova koje nam nisi rekao.

 

 

p.p. ? - Kakav - DEŽURNI Inspektor..? Radni Dan ..14..30.h.

 

Dežurni znači da taj dan zaprima prijave stranaka koje dolaze u postaju.

 

 

B ) Kako Vozilo nije nađeno..i Oduzeto..kad sam dao točnu Adresu od jednog od Počinitelja..?

 

Ne možemo to znati, a vjerojatno ima veze s onim mojim prvim odlomkom…

 

 

TO JE SLUČAJ..ZA GRAĐANSI SPOR

 

Isto kao i prethodno… Ne možemo ti kvalitetno odgovoriti ako ne znamo cijelu situaciju, ali oni te ne bi upućivali na privatnu tužbu ako se radi o krađi vozila. Jesi li što dužan vlasniku vozila? Jesi li prenio auto na sebe?

 

 

1. -Kako ja uopće.. mogu Dokazati..da sam bio u Policijskoj Postaji u to Vrijeme..?

 

Kome bi dokazivao? Sve stranke se upisuju, a policajac s kojim si razgovarao mora napraviti službenu zabilješku i oformiti spis.

 

 

2.-Kako mogu Dokazati..da sam Prijavio Otuđenje Vozila na Opisani način..?

 

I opet, ne razumijem kome bi i što dokazivao? Kako god ti prijavio, oni će zaprimiti u skladu s propisima.

 

 

.3.-Dali je , Mojom Prijavom da mi je Otuđeno Vozilo..automatizmom podnešena Prijava

Policiji ..? ?

 

Pa ako si bio na policiji, onda si prijavio policiji… Ne kužim…

 

 

Ako misliš da ne rade što treba, možeš i sam otići direktno na državno odvjetništvo i prijaviti krađu, bez obzira što si već prijavio na policiji. Oni će od policije zatražiti spis i izvide, pa ćeš imati i drugo mišljenje.

 

Možeš i podnijeti pritužbu na rad policije, mailom na bilo koju adresu s portala MUP-a, pa ćeš dobiti i odgovor od unutarnje kontrole (u oku od 30 dana).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma..ja sam se polomio ..pišuči..cijelu Knjigu sam napisao..i..cijeli slučaj detaljno

Objasnio.

Sve .skupa..oko ove Moje Prijave..nešto >smrdi< !

Cijeli postupak..rad P. Djelatnika..i..način Ophođenja..pristup..Arogantnost..me navode

na Sumnju u zataškavanje Ovog Slučaja od strane Pol. Djelatnika..i..to..po Privatnoj

Liniji..!

Pa..možete zamisli ti..pije te Kavu..uz Zidni Stolić..Leđima okrenut Vratima..i neko ti

preko Ramena zdipi Ključeve Vozila..i Zbriše..! Ta,,radnja ..traje...5 Sekundi..dok..si

se..sabrao..našao Broj..nazvao Policiju...Gotovo..nema ni počinitelja ..ni Vozila !...

Samo...ponašanje Inspektora..koji je preuzeo Slučaj..njegovo Arogantno Ponašanje..

zamisli te ..kad Vam ..Cinično..odgovori..A.GDJE BI DRUGO RAZGOVARALI...??

Na..moje pitanje..hočemo..razgovarati..na ulazu u Postaju..gdje u to vrijeme..majstori..

nešto renoviraju ,na samom ulazu. Pa..postoji Prostorija u koju se primi Stranka...!

Spominje te..nešto..dali ste šta Dužni..bivšem vlasniku..i..kad bi i toga bilo..to je Kazneno Djelo - Samo naplata !

Potražit ču ja >lijek< na Drugom mjestu..jer..ja sam..ovdje..Poslovno..a Bivši Vlasnik..je >domači<..i..300..metara živi od P. Postaje..!

Tačno osjetiš..u...zraku..da tu nešto nije u redu..od postupanja ..pa..na dalje.

Kad sam postavio..pitanje..kakoda dokažem..da sam..sve ovo uradio..vodimse mišljenjem..da če netko iz P. P. pokušati..sve ovo zataškati..kao..da se nije ni desilo..

Ipak..je ovo Balkan..i sve je premreženo..nekim..privatnim vezama..rodijačkim..kumovskim..kafanskim..itd,.!

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez obzira što je ovo Balkan, kaznene prijave se zaprimaju, pogotovo krađe vozila. Ovakva bi im bila još i dobrodošla jer znaš i počinitelja, pa u statistiku ulazi kao riješeno djelo. Uglavnom, čim su to tako zaprimili kako su zaprimili, vjerojatno postoji nešto što nam ne pričaš.

 

Bez obzira na sve, možeš otići u državno odvjetništvo prijaviti krađu. Oni su odvojeni od policije i dobit ćeš drugo mišljenje. Isto tako, možeš se žaliti i MUP-u kako sam ti prije napisao, pa ćeš i od njih dobiti treće mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na Odgovoru.

Inače....prije 2.g..sam imao problem..sa predstavnikom stanara..gdje je moja firma imala 1 stan..Policija se..isto..ponašala ..na ovakav.način.

Obrato sam se Načelniku..P.P. to je bilo u Nehajskoj..i Čovjek me.lijepo primio..porazgovarali..dao mi..par Savjeta..i.sve 5 + !

A..ovdje..se ponašaju..kao..da je to..njihova .privatna ustanova..!

Prijavit ču sve na Odvjetništvo.jer..vidim..da nema nikakve reakcije..ni od strane Načelnika..jer sam poslao..e-mail..znam da je rok za odgovor..30..dana..a znam i kad se čeka .taj zadnji dan..i zašto.

Još.jednom..Hvala ipozdrav.

 

Ažurirano

 

pa..to svi radimo..da ključeve..mobitel..naočale..držimo na stolu.

Sad,,dali je to.pametno..ili nije..neznam..ali..evo..na greškama se uči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Po ovome što je napisano, ovdje bi se radilo o krađi, i to najvjerojatnije kvalificiranom obliku (ako vrijednost automobila prelazi 60.000,00 kn).

 

Inače, prijave je uvijek bolje (po meni) podnositi direkt DORH-u, iako je razumljivo da se ovdje išlo na policiju zbog brzine reakcije, a koja je očito izostala.

 

Svakako javite ishod.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija