Jump to content

Ostecenje imovine


Snap

Preporučene objave

Stvarno je odlican ovaj forum nazalost i ja opet imam pitanja i zahvaljujem unaprijed... Naime u jednom ugostiteljskom objektu sam u alkoholiziranom stanju pocinio stetu (polupao glazbenu liniju od par tisuca kuna ) Pojma nemam sto mi je doslo a ni sam nisam siguran sto se tocno desilo i sad mi slijedi kaznena prijava. Doslovno danima ne spavam neznam koliko ce proci vremena da dobijem nesto od suda a najradje bih odmah podmirio stetu ali moram cekati. Pa zanima me kojim sljedom takvi postupci funkcioniraju i moguci ishodi... zahvaljujem na bilo kakvom odgovoru unaprijed, jer stvarno nemogu danima zaspati ni jest... uzasno se osjecam...nikad nisam kaznjavan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega, treba istaknuti kako se kazneno djelo oštećenja tuđe imovine iz čl. 235. KZ-a progoni po prijedlogu žrtve (osim ako je državna imovina u pitanju, a kod vas nije).

Što to konkretno znači po vas - ako nema prijedloga za progon, nema ni kaznenog postupka. Stoga je moja sugestija sljedeća - otiđite do vlasnika objekta (najbolje u pratnji još jedne osobe), i ukoliko vas želi primiti (nemojte forsat stvari), ispričajte se, pospite pepelom i platite čovjeku štetu te vidite ima li mogućnosti da on, nakon svega toga, povuče prijedlog za progon. Ako pristane, stvar bude riješena osim možda prekršajnog postupka zbog remećenja JRM-a (zavisi za kaj će vas sve plavi dečki prijaviti).

Ako vas vlasnik odbije primiti, otiđite, pošaljite mu poštom preporučeno ispriku i naknadite štetu (najbolje uplatnicom gdje kao svrhu navodite naknada štete). U tom slučaju, ako i dođe do postupka, prolazite sa uvjetnom osudom (najvjerojatnije kroz kazneni nalog).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija