Jump to content

prava stvar za znalce


anonimno

Preporučene objave

bok.

 

imam problem.

 

kupio sam stan u zgradi koja je izgrađena na zemljištu na kojem se vode tri spora, a jedan od njih je i povrat oduzete imovine, a druga dva su oko love za zemljište od bivših vlasnika.

 

kako se knjižit dok se ta frka na zemljištu ne očisti??

 

usto elaborat o etažiranju nije proveden, a postoje i tavanski stanovi koji uopče nisu u njemu predviđeni.

 

kako se uknjižiti, i šta napraviti da se žaštitim.

 

imam građevindsku i uporabnu dozvolu.

 

 

tomislav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

knjiga pu je sastavni dio zemljišne knjige - tako da ona je ukinuta u smislu da to više nije knjiga pu, ali faktički postoji kao i do sada. inače, to je sve gruntovnica.

 

ako vam stan nije upisan - tj. ako ste izgradili stan (vjerojatno na tavanu), ne možete se upisati nigdje, dok vam ne priznaju stjecanje svi suvlasnici te nekretnine.

 

spor ne smeta, jer se vi upisujete neovisno o sporu, a ako spor završi nekako da utječe na vaša prava - onda budu vas brisali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da treba biti malo tolerantniji prema "nepravnicima" jer ne kuže svi ljudi naše pravne termine, pa tako da i odgvoori mogu biti malo duži i opširniji, jer kada bi meni odgovorili u knjigu položenih ugovora ja bi znal di je to i kaj to znači, no kada date samo takav kratki odgovor nepravniku, ipak to njemu ne znači puno.

 

U gruntovnicu na sudu prema lokaciji vaše nekretnine (stana) , tamo ima odjel Knjiga položenih ugovora i tamo se to uz podnesak - prijavu, preda !

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija