Jump to content

Koliko dugo ravnatelj vrtića smije čuvati radno mjesto


enchy

Preporučene objave

prije 4 sati , enchy je napisao:

Hvala!Proučavala sam ga već prije.Naime trenutno ja čuvam mjesto ravnatelju. Imam ugovor na određeno. E sad mene zanima, ima li moj ravnatelj pravo sebi 16 godina (4 mandata) čuvati radno mjesto?

Kolega sivko naveo je članke koji se tiču slučaja zamjene ravnatelja kad je isti privremeno spriječen ili na natječaju nije izabran ravnateljpa se bira v.d.  i sl. Kolegica pita za opciju čuvanja radnog mjesta na kojem je ravnatelj radio. Što se tiče školstva, Zakon o odgoju i obrazovanju člankom 128. st. 2. decidirano propisuje opciju da ravnatelj na svoj zahtjev najdulje 2 mandata može čuvati svoje mjesto, što ispada 10 godina.

Zakon o predškolskom odgoju i obrazovanju o tome ne govori ništa, pa ni Statuti vrtića, niti njihovi Pravilnici o radu. Zaista ne znam čime je to propisano. Baš sam se zainteresirao.

U ugovoru o radu bi Vam obavezno trebao stajati članak kojim se temelji zasnivanje takvog radnog odnosa.

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U člancima piše i o biranju ravnatelja (redovno).

(2) Ravnatelj se bira na temelju javnog natječaja koji raspisuje upravno vijeće dječjeg vrtića u skladu sa zakonom i statutom.

(3) Ravnatelja imenuje i razrješava osnivač dječjeg vrtića na prijedlog upravnog vijeća dječjeg vrtića.

(5) Ravnatelj se imenuje na četiri godine. Ista osoba može biti ponovno imenovana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam!Proučila sam članke zakona o radu prema kojima je sklapan ugovor i nažalost čini mi se da je sve po zakonu:-((((Očito ravnatelj vrtića sebi radno mjesto smije čuvati u nedogled.Eh, da je bar riječ o ravnatelju škole...sad bi imala stalni radni osnos:-) Ovako ću nakon 8 godina izvisiti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija