Jump to content

Kako se rastati


goga24

Preporučene objave

Prije 21 minuta, goga24 je napisao:

Dobar dan,nova sam ovdje pa me zanima na koji nacin se rastati ako me suprug napustio prije tri godine i otisao drugoj, nikako ne pristaje da se dogovorimo oko rastave i podijele bracne stecevine,djece nemamo,molim vas savjet,hvala.

Poštovana, pošto, kako navodite, nemate djece, a suprug Vas napustio prije tri godine, tj. napustio bračnu zajednicu i otišao drugoj, stekli su se uvjeti da pokrenete sudski postupak za razvod braka primjenom čl. 51. st. 3. Obz (da je od prestanka bračne zajednice protekla godina i više),no ako je tako kako navodite, bilo bi najbolje (i najeftinije) sporazumno (čl. 51. st. 1.), ali ako on ne pristaje, morate samostalno, Tužbom za razvod braka, pokrenuti sudski postupak za razvod braka....

Što se tiče podjele bračne stečevine u koju spada sve stečeno radom i proisteklo iz rada za vrijeme trajanja bračne zajednice, ako niste sklopili nikakav predbračni ugovor sve se dijeli na pola, to je odvojeni postupak kojeg možete pokrenuti u bilo koje vrijeme (prije pokretanja psotupka rastave braka, za vrijeme trajanja i poslije rastave)...

Pokrenete sudski postupak za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine, navedete sve što smatrate stečenim radom i rezultatima rada za vrijeme trajanja bračne zajednice, naravno i obveze (kredit isl.) i to Vam se, primjenom Obz, sve dijeli na pola (50:50) između Vas i supruga...

Sretno..!

 

 

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, goga24 je napisao:

Hvala vam na odgovoru,ne pristaje on na nista,nikakvu rastavu,a koliko dugo bi to sve po vasem misljenju moglo trajati?

Ako on nikako ne pristaje na sporazumni razvod braka, onda Vam, nažalost, ništa drugo ne preostaje već da, tužbom za razvod braka, pokrenete brakorazvodni postupak, što je malo dugotrajnije, a i skuplje..

Inače, sam postupak razvoda braka, kad nemate mld. djecu, bi mogao završiti relativno brzo, no to sve ovisi o sudu...

Postupak za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine je dosta dugotrajan i dosta kompliciran, poglavito ako jedna od strane "tvrdoglavi"..., također varira od slučaja do slučaja, no, ako ste odlučili to riješiti, nema Vam druge...

Sretno još jednom..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, goga24 je napisao:

Oprostite,jos samo jedno pitanje,da li se moram prije javiti centru za socijalni rad ili samo odma na sud?

Pošto nemate mld. djecu nemate se što javljati u CZSS, samo predajete nadležnom Općinskom sudu, po mjestu stanovanja, gotovu tužbu za rastavu braka sa privicima (vjenčani list idr.), kao i tužbu za utvrđivanje i podijelu bračne stečevine...

Poštovana goga, vidim da se dosta teško snalazite u toj problematici, pa bih Vam moj savjet bio da ipak uzmete odvjetnika, ako ne za postupak razvoda braka, onda barem za postupak utvrđivanja i podjele bračne stečevine, bilo bi Vam puno lakše i jednostavnije...

Još jednom sretno Vam.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija