Jump to content

Zatvaranje j.d.o.o i neisplata place


Teea

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Prvi korak bio da se obratite svom poslodavcu sa dopisom (poštom preporučeno) u kojem ga upoznajete s tom činjenicom i tražite da vam se isplati dugovanje.

Prema Zakonu o radu, to nije vaša zakonska obveza (kod novčanog potraživanja možete ići odmah na sud), ali smatram da je ljudski i fer prvo zatražiti "normalnim" putem isplatu, a ako to zakaže, uvijek ostaje sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Nakon nekoliko mjeseci natezanja,isplacena je jedna cijela placa (u 2.mj) i sad prije par dana uplacena mi je placa za 11mjesec -670kn.sa time da je moralo bit uplaceno oko 2600kn

Znaci duguje mi jos 2000kn.zanima me jel moze po zakonu isplatit jedan dio place,i sto mogu poduzeti da dodem do ostatka

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Prvi korak bio da se obratite svom poslodavcu sa dopisom (poštom preporučeno) u kojem ga upoznajete s tom činjenicom i tražite da vam se isplati dugovanje.

Prema Zakonu o radu, to nije vaša zakonska obveza (kod novčanog potraživanja možete ići odmah na sud), ali smatram da je ljudski i fer prvo zatražiti "normalnim" putem isplatu, a ako to zakaže, uvijek ostaje sud.

Ovo što piše G-man i dalje vrijedi, bilo da Vam poslodavac duguje cijelu ili dio plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija