Jump to content

Lažna dijagnoza dr. opće prakse


gesaugen

Preporučene objave

Molim Vas savjet što poduzeti u slijedećem slučaju:
Do neki dan sam bio pacijent kod doktorice koja je majka moje supruge. Zbog drugih razloga se supruga odlučila rastati od mene i lažno me prijavila policiji zbog čega sam proveo noć u istražnom zatvoru i prehladio se. Slijedeći dan sam prehlađen izašao pred sudca za prekršaje. Nakon procesa koji je završio oko podneva, javio sam poslodavcu da sam bolestan te sam kasnije otišao doktorici koja je radila poslijepodne javiti da sam se razbolio i da mi otvori bolovanje zbog prehlade. Obzirom da je doktorica ujedno i majka moje suprige, doktorica mi je umjesto stvarne dijagnoze otvorila bolovanje pod šifrom F41 što je " Panični poremećaj, epizodna paroksizimalna anksioznost" i kao razlog navela "kriza u braku, bio na sudu" što iako jest točno nije razlog mog otvaranja bolovanja niti bi to doktorica mogla znati osim preko svoje kćeri tj. moje supruge koja me je poslala u zatvor. Obzirom da mi je slijedeći dan bilo bolje, takvu doznaku sam predao poslodavcu ne vidjevši razlog otvaranja bolovanja već sam za dijagnozu doznao tek sada, skoro mjesec dana kasnije jer je doktorica tražila da prebacim karton kod druge liječnice te mi je dala moj karton u kojem sam vidio što mi je napisala kao razlog bolovanja.
Obzirom da se radi o očitoj zloupotrebi položaja liječnika i potpuno krivoj dijagnozi, vjerojatno u svrhu pogodovanju vlastitoj kćeri u daljnjem postupku rastav i pridobivanja skrbništva, molio bih da me savjetujete kome mogu prijaviti navedene nepravilnosti kako bih pokušao ispraviti nepravdu koju mi serviraju.
uređeno: od gesaugen
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, najbolje bi bilo da se obratite i podnesete prijavu Hrvatskom liječničkom zboru protiv te doktorice, a ako smatrate da je doktorica počinila KD iz čl. 291. st. 1. KZ (zlouporaba položaja i ovlasti), za koje KD je predviđena kazna zatvora od šest mjeseci do pet godina zatvora, možete se obratiti (podnijeti kaznenu prijavu) policiji ili ODO-u...

 

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , gesaugen je napisao:

Do neki dan sam bio pacijent kod doktorice koja je majka moje supruge.

neki muškrarci kad se ožene dobiju u paketu i suprugu i punicu :)

prije 19 sati , gesaugen je napisao:

doktorica mi je umjesto stvarne dijagnoze otvorila bolovanje pod šifrom F41

Obzirom da mi je slijedeći dan bilo bolje, takvu doznaku sam predao poslodavcu ne vidjevši razlog otvaranja bolovanja već sam za dijagnozu doznao tek sada,

šalu na stranu...u doznakama za poslodavca ti ne bi trebala pisati šifra bolesti,ako te možda muči....ako nisi ni pogledao doznake vjerovatno to tamo ni nepiše....to samo ima u kartonu kod doktorice...ali ni to nije u redu ,ako je tako kako ti navodiš...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, gesaugen je napisao:

Njena kćer me želi omalovažiti pred centrom za socijalnu skrb sada kad će krenuti proces rastave pa je ova to garant isplanirano tako napisala da pomogne kćeri

a gledaj,ako ti sad želiš napakostiti punici kako je i ona tebi,onda se možeš gnjaviti s tim da je prijaviš i tako dalje...i ako želiš da "nestane" ta dg,moraš poduzeti iznad navedene korake koji je predložio željac047..ili jednostavno zaboravit to....

 realno gledajući to i nije toliko strašno u budučim bračnim zavrzlamama....prvo ,čak i da se netko uhvati te dijagnoze (a ima i onih koji inaće nemaju blage veze o ničemu pa se i hvataju svega i svačega da nešto dokazu) ta dg.je posljedica ne tvog psihičkog statusa već posljedica trenutne situacije (noc prije u pritvoru) i veći će ti problem biti razlog što si bio noć prije u pritvoru,nego dg....izmeđuostalog ,niti si dobio uputnicu za psihijatra,niti lijekove...što znači da je sve to skupa zanemarivo ..

do rastave će doći svakako ako jedno od vas dvoje želite..a ako imate djece 99% supruga će dobiti djecu,čak joj nisu ovakve zavrzlame ni potrebne....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , gesaugen je napisao:

hvala na savjetu

Inače neće supruga dobiti dijete jer je psihički bolesnik koji se liječi godinama i upravo zahvaljući majci zloupotrebljava sustav bolovanja

e onda je sasvim druga priča....onda moraš poduzeti nešto u svezi toga....da ne bi kasnije bilo svega i svačega...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obvezatno to spomenite kad bude postupak za donošenje odluke o roditeljskoj skrbi, čak možete tražiti i psihijatrijsko vještačenje majke, mada oni sami rade psiho-socijalnu anamnezu za oba roditelja, barem bi trebali, ali zlu netrebalo, spomenite to, ovo sve je manje bitno...

A ako smatrate da je doktorica pogodovala supruzi na način da Vama postavi krivu dijagnozu, obvezno to prijavite Hrvatskom liječničkom zboru, nek se oni malo pozabave s njom... i na kraju, moj savjet Vam je, ali ljudski ne pravni, mijenjajte žurno doktoricu da Vas nebi dočekalo još kakvo iznenađenje, da Vam još što nebi "prikrpala" kad bude odlučivanje o roditeljskoj skrbi i sami postupak rastave braka..

Sretno i držite se..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

prije 3 sati , sivko je napisao:

onda znači i da nisi došao redi prehlade nego "neke druge bolesti".

ne nego je punica doktorica sama postavila svoju dijagnozu kako bi pogodovala kćeri jer kćer ima podebeli karton liječenja od depresije i vezanih poremećaja i to na sudu prilikom skrbništva neće izgledati povoljno po nju pa je ova odlučila probati izravnati tu računicu lažnom dijagnozom. Znam da je moja riječ protiv njene, ali definitivno nisam imao "Panični poremećaj, epizodna paroksizimalna anksioznost" već prehladu uzrokovanu pothlađenjem čekajući u zatvoru suđenje.

Uostalom kakva je to amneza "imao je stres, u obitelji, kriza u braku, bio je na sudu i zabrinut zbog iznenadnog događaja u obitelji"??? Kako je to ona mogla znati ako sam ja došao s problemom prehlade? I kakvo je to uopće opravdanje za izbivanje s posla?

uređeno: od gesaugen
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, gesaugen je napisao:

e nego je punica doktorica sama postavila svoju dijagnozu kako bi pogodovala kćeri jer kćer ima podebeli karton liječenja od depresije i vezanih poremećaja i to na sudu prilikom skrbništva neće izgledati povoljno po nju pa je ova odlučila probati izravnati tu računicu lažnom dijagnozom. Znam da je moja riječ protiv njene,

s obzirom da se radi o majci vaše supruge ,može se očekivati i da se dogodi to što kažeš....samo je problem što to ništa ne vrijedi ako se ne pokrene postupak protiv doktorice i utvrdi njezina zloupotreba.....bio si dosta naivan,ako već imaš problema u braku i da ti je liječnik njezina majka....

Prije 13 minuta, gesaugen je napisao:

Uostalom kakva je to amneza "imao je stres, u obitelji, kriza u braku, bio je na sudu i zabrinut zbog iznenadnog događaja u obitelji"??? Kako je to ona mogla znati ako sam ja došao s problemom prehlade? I kakvo je to uopće opravdanje za izbivanje s posla?

ako znemarimo moguću zloupotrebu za koju ti tvrdiš da se dogodila,ta dg,f41 je primjerena za događaj koji ti se dogodio ,to je dijgnoza anksioznosti prilikom "stresnih" događaja i može se koristiti i za bolovanja....

meni je jedino ovdje čudno kako nisi pitao za neki savjet radi privođenja i šta se dogodilo jer si i za to naveo da je neosnovano....to će ti biti veći problem....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jesam, postoji već tema

Prije 2 minuta, Mister-X je napisao:

meni je jedino ovdje čudno kako nisi pitao za neki savjet radi privođenja i šta se dogodilo jer si i za to naveo da je neosnovano....to će ti biti veći problem....

jesam već prije. Ovo je novo, otvaram teme kako naletim na "minu" koju mi serviraju

http://legalis.hr/topic/93765-posjedovanje-marihuane-za-vlastitu-upotrebu/?tab=comments#comment-476490

uređeno: od gesaugen
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok....ali mogu ti samo reči da je krajnje vrijeme da počneš konkretnije nešto poduzimati....ako je to točno ,što kažeš,upadaš non-stop u probleme koje ne bi trebao imati....

ili potraži pravnu pomoć ili ako nemaš novca probaj se nekome ovdje obratiti p.porukom ili ovdje javno,ali ipak preciznije jer evo ii u ovoj temi koju si iznad spomenuo i pitao u svezi posla nisi do kraja završio...

ako se bojiš javnih objava,kad završiš sa temom zamoli moderatore da je izbrišu.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, gesaugen je napisao:

 

ne nego je punica doktorica sama postavila svoju dijagnozu kako bi pogodovala kćeri jer kćer ima podebeli karton liječenja od depresije i vezanih poremećaja i to na sudu prilikom skrbništva neće izgledati povoljno po nju pa je ova odlučila probati izravnati tu računicu lažnom dijagnozom. Znam da je moja riječ protiv njene, ali definitivno nisam imao "Panični poremećaj, epizodna paroksizimalna anksioznost" već prehladu uzrokovanu pothlađenjem čekajući u zatvoru suđenje.

Uostalom kakva je to amneza "imao je stres, u obitelji, kriza u braku, bio je na sudu i zabrinut zbog iznenadnog događaja u obitelji"??? Kako je to ona mogla znati ako sam ja došao s problemom prehlade? I kakvo je to uopće opravdanje za izbivanje s posla?

Imao si ono što je ona napisala a teško da ćeš sam dokazat drugačije.

Inače se dobije bolovanje za tu šifru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Poštovani, najbolje bi bilo da se obratite i podnesete prijavu Hrvatskom liječničkom zboru protiv te doktorice, a ako smatrate da je doktorica počinila KD iz čl. 291. st. 1. KZ (zlouporaba položaja i ovlasti), za koje KD je predviđena kazna zatvora od šest mjeseci do pet godina zatvora, možete se obratiti (podnijeti kaznenu prijavu) policiji ili ODO-u...

 

Slažem se s ovim, ako je tako zaratilo da ste bili u pritvoru i da Vam je punica sklona riskirati licencu samo da Vam napakuje, morate i Vi početi pucati iz svih oružja. Angažirajte odvjetnika i posavjetujte se, jer jednom kad počnu stizati prijave, nećete se moći sami nabraniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija