Jump to content

Požurnica ili ne ?


wrritteer

Preporučene objave

prije 11 sati , wrritteer je napisao:

Zanimaju me vaša mišljenja.

Kako vi gledate na požurnice?

Imate li običaj slati ih?

Konkretno, jedan radni spor stoji na Vrhovnom sudu - revizija već dvije godine.

Ima li požurnica učinka?

Smatraju li suci koji dobiju požurnicu to atakom na njihov rad?

Hvala.

Postoje dvije vrste požurnica.

Predstavke i pritužbe stranaka kao požurnice koje se podnose sudskoj upravi, tj. predsjedniku suda i podnesci gdje se pozivaš na broj svoga spisa i požuruješ rad suda u tom predmetu.

Oba sredstva se doživljavaju kao tvoje ukazivanje na nerad suda, s tim da je ovo drugo blaže, a opet postiže svrhu. Znači, postiže to da po zaprimljenom podnesku spis bude stavljen na stola i uručen za rad.

Savjetujem ti da podneseš ovakav podnesak pozivom na broj spisa, gdje požuruješ rad na predmetu. Pa ako se ne dogodi nikakva radnja suda, da za dva mjeseca ponovno pošalješ isti podnesak sa naznakom da požuruješ po drugi put. Mislim da bi to bilo dovoljno za reakciju suda. Ako ne, onda imaš na raspolaganju predstavku i pritužbu kao požurnicu koju šalješ predsjedniku suda i na nju moraš dobiti odgovor u roku od nekih 30 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Borbena7 je napisao:

Postoje dvije vrste požurnica.

Predstavke i pritužbe stranaka kao požurnice koje se podnose sudskoj upravi, tj. predsjedniku suda i podnesci gdje se pozivaš na broj svoga spisa i požuruješ rad suda u tom predmetu.

Oba sredstva se doživljavaju kao tvoje ukazivanje na nerad suda, s tim da je ovo drugo blaže, a opet postiže svrhu. Znači, postiže to da po zaprimljenom podnesku spis bude stavljen na stola i uručen za rad.

Savjetujem ti da podneseš ovakav podnesak pozivom na broj spisa, gdje požuruješ rad na predmetu. Pa ako se ne dogodi nikakva radnja suda, da za dva mjeseca ponovno pošalješ isti podnesak sa naznakom da požuruješ po drugi put. Mislim da bi to bilo dovoljno za reakciju suda. Ako ne, onda imaš na raspolaganju predstavku i pritužbu kao požurnicu koju šalješ predsjedniku suda i na nju moraš dobiti odgovor u roku od nekih 30 dana.

Sve jasno.

Hvala.

Ali budući je prošlo već dvije godine, nekako smatram da bi se to trebalo riješiti u narednih 6 mjeseci...

Ili sam previše optimističan?

Ipak je to radni spor koji bi kao trebao imati prednost..

Tako da nemam pojma, pričekati još par mjeseci pa tada slati ili slati odmah ?

I jedna napomena, prilikom informiranja o stanju predmeta telefonom, povratna informacija je uvijek ista: " predmet je u radu ".

uređeno: od wrritteer
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, wrritteer je napisao:

Sve jasno.

Hvala.

Ali budući je prošlo već dvije godine, nekako smatram da bi se to trebalo riješiti u narednih 6 mjeseci...

Ili sam previše optimističan?

Ipak je to radni spor koji bi kao trebao imati prednost..

Tako da nemam pojma, pričekati još par mjeseci pa tada slati ili slati odmah ?

Nemoj čekati, već predugo čekaš.

Odmah sutra šalji ovu požurnicu pozivom na broj spisa, a ako ne bude reakcije, onda iduću recimo već 1. lipnja. Sve s ciljem kako bi dobio odgovor prije godišnjih odmora.

 

Prije 16 minuta, wrritteer je napisao:

I jedna napomena, prilikom informiranja o stanju predmeta telefonom, povratna informacija je uvijek ista: " predmet je u radu ".

Ništa telefonski, samo pisani trag u spisu se računa. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko znam, suci ne doživljavaju ovo atakom na svoj rad, a neki požurnice - uopće ne doživljavaju. Nije nerazumno vrijeme za VSRH da odlučuje dvije godine ili dulje (posebno radi izvanrednih pravnih lijekova), ali slažem se s komentatoricom Borbena7: zbog podnesaka spisi kolaju, na njih se obraća pozornost, pa možda to proizvede učinak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija