Jump to content

Kupnja nakretnine s teretom


LanaL

Preporučene objave

, LanaL je napisao:

Pozdrav svima,

u procesu smo kupnje kuće koja na sebi ima teret (hipotekarni kredit) u banci. Zanima me kako sastaviti ugovor s obzirom da ćemo preuzeti dugovanje, s tim da će nam banka kod koje je dugovanje otpisati jedan dio kredita u moju korist.

bilo bi bolje razgovarati sa vjerovnikom (bankom). upoznati ih sa namjerom preuzimanja duga, ako oni pristanu na to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

Na koji način vi kupujete,stambenim kreditom(hipoteka)ili gotovinom.

Hipotekom

 

Dugovanje na kući je oko 111.000 kn, poslala sam im dopis da sam spremna platiti 40.000kn. danas su me zvali, da oni traže 60.000kn,  u srijedu će mi se javiti da li im odgovara moja ponuda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako biste stekli pravo vlasništva nad kućom trebat ćete sklopiti ugovor o kupoprodaji u kojem morate svakako staviti pojedine odredbe koje se tiču uknjižbe vašeg prava vlasništva te isti mora biti ovjeren kod javnog bilježnika. Takav ugovor ćete moći provesti u zemljišnim knjigama bez potrebe za prethodnim pristankom hipotekarnog vjerovnika. Međutim, ostaje vam hipoteka (založno pravo) koja se može u odnosu na svagdašnjeg vlasnika ostvarivati. Potrebno je s bankom stupiti u pregovore i vidjeti kako regulirati međusobni odnos. Postoji mogućnost vašeg preuzimanja duga ili pristupanje dugu. Slična je pravna terminologija, ali su drugačije pravne posljedice. Kod preuzimanja vi stupate u obvezu prema banci bez dotadašnjeg dužnika (on "izlazi iz svoje obveze", ista za njega prestaje) do kod pristupanja vi stupate u obvezu uz dotadašnjeg dužnika. Banka će vjerojatno tražiti ovaj drugi način. Svakako prije ugovora o kupoprodaji komunicirati s bankom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , LanaL je napisao:

Dogovor s bankom je da su spremni na otpis dugovanja, otpisali bi 65, tako da mi ostaje još 55.000 kn duga za kuću. Vlasniku moramo dati 30.000 kn. Znači ja "preuzimam dugovanje" i još njemu dam 30.000kn.

 

Kako sad sastaviti ugovor? ima netko savjet?

napravi kupoprodajni ugovor sa vlasnikom.

navedi da preuzimaš kredit. za iznos kredit (ukupan broj rata i visina rate) isplatiš manji iznos kupoprodajne cijene za iznos kreditnog duga (što navedete u ugovor). hipoteka ostaje i za iznos  kojm otplaćujete kredit trebao bi biti umanjen porez na promet nekretninama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, bovu je napisao:

napravi kupoprodajni ugovor sa vlasnikom.

navedi da preuzimaš kredit. za iznos kredit (ukupan broj rata i visina rate) isplatiš manji iznos kupoprodajne cijene za iznos kreditnog duga (što navedete u ugovor). hipoteka ostaje i za iznos  kojm otplaćujete kredit trebao bi biti umanjen porez na promet nekretninama.

pitanje je dali bi se sa time složili banka i jamac ako postoji.

posudi prodavatelju iznos potreban za isplatu kredita (ugovor o zajmu) i traži ključ pa useli.

kad isplati kredit i briše hipoteku isplata ostatka cijene (uz vračanje ugovora o zajmu).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija