Jump to content

Prognanici neće doma


osana

Preporučene objave

Poštovani

Imamo jedan kompliciran problem.

Suprug i ja živjeli smo u njemačkoj, a u našoj kući smo pustili prognanike iz okolice Osijeka .

Od 1995 do nedavno sve je bilo korektno sa obje strane: oni su uredno održavali kuću, koristili

vrt, voćnjak, šumu.. za što smo im dali punomoć. Redovno plaćali račune, čak i nešto ulagali u

održavanje kuće. Sve za pohvaliti.

Problem nastaje našim povratkom . Nama kao umirovljenicima ne trebaju dvije kuće, pa smo

odlućili prodati ovu u kojoj su prognanici, ali oni jednostavno ne planiraju iseliti, iako im je

država potpuno obnovila njihovu kuću, koja je prazna, poćeli su graditi još jednu u okolici Velike Gorice

Na naše pokušaje da se korektno u razumnom roku od 5 mjeseci oslobodi kuća za prodaju, oni

jednostavno odkantaju da će se iseliti kad završe sa izgradnjom nove kuče, a da ih povratak u

selo kraj osijeka ne zanima.

Molim za pomoć, ako netko ima slična iskustva, jer bi htjeli izbjeći sudsku deložaciju za koju su

nam u policiji rekli da je to u nadležnosti pravosuđa a ne njihovoj.

Prebivalište imaju na našoj adresi uz našu suglasnost, vlasništvo ne osporavaju, slažu se sa

prodajom kuće, ali iseliti će se kada ih bude volja.

Jesmo li mi glupi ili su hrvatski zakoni takvi da nas stavljaju u bespomoćnu situaciju, koju ja ne

razumijem?

Svaki savjet dobro bi nam došao!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , osana je napisao:

Jesmo li mi glupi ili su hrvatski zakoni takvi da nas stavljaju u bespomoćnu situaciju

Ni jedo ni drugo.

Otkazati punomoć ako već niste, svakako angažirati odvjetnika te iskoristiti odredbe čl.161-162 Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima. Možda se urazume ako im prije postupka isti uputi dopis sa zahtjevom da dragovoljno napuste nekretninu u određenom roku, prije pokretanja postupka pred sudom, te ih upozori na posljedice postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija