Jump to content

Dosjelost fiktivnog korištenja zemlje


osana

Preporučene objave

Cijenjeni

Imam  nerazumijevanje pravne sigurnosti za investiranje?

Konkretno : brat je prije 18 godoina kupio zemljište od NEvlasnika tj. prodavatelj je bio samo katastarski u posjedu parcle.

Parcela nije ušla u ostavinsku raspravu iza pokojnog vlasnika.

Prodavateljica zemljišta je prodala bratu posjed, a gruntovnicu će riješit " ubrzo" nakon ostavinske.

Brat je ušao u posijed, ali ne i vlasništvo što je i danas na ime pokojne vlasnice.

Prije 8 godina pojavljuje se sestra prodavateljice i pokreće ostavinsku raspravu za naknadno pronađenu imovinu tražeći za sebe

1/2 parcele.

Brat bojeći se da ostane bez 1/2 parcele darovnim ugovorom polovicu posjeda daruje meni, izvodi geodete na teren i dijeli parcelu.

Ostavinsku je proveo javni bilježnik i sestra prodavateljice, postaje zakonski vlasnik, ali je umrla pa se nije upisala u gruntovnicu.

U međuvremenu je zemljište postalo građevinsko, sad  me brat uvjerava da idemo u zajednićku investiciju ( apartmani ), a vlasništvo će

uskoro 20god., biti riješeno dosjelošću.

Brat je koristio i svoju i "moju" parcelu, a ja sam je samo jednom vidjela, jer živjela sam u njemačkoj.

Mogu li ja postati vlasnik dosjelošću parcele koju realno nisam koristila, mislim preko bratove dosjelosti na obje parcele?

 

 

     

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, osana je napisao:

Mogu li ja postati vlasnik dosjelošću parcele koju realno nisam koristila, mislim preko bratove dosjelosti na obje parcele?

Faktična vlast na nekretnini se može izvršavati putem pomoćnika,što bi u konkretnom slučaju značilo da je brat bio pomoćnik u vašem posjedovanju nekretnine.

Iz Zakona o vlasništvu i dr.stvarnim pravima

IMG_20180527_161407_139.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija