Jump to content

obrt kao Online turistička agencija


vbublica

Preporučene objave

Pozdrav svima,imam obrt dva mjeseca u godini i radim kao skiper na jahtama. Htio bi otvoriti online turističku agenciju za booking brodova na Jadranu.

Čuo sam da se to može preko obrta ali da voditelj treba imat završen tečaj za voditelja turističke poslovnice. To ću rješit ovaj mjesec.....

Zanima me mogu li svoj postojeći obrt proširit na cijelu godinu i na tu djelatnost turističke agencije? Ili ipak moram otvarat d.o.o. što bi radije izbjegao

Hvala na pomoći.....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Voditelj poslova mora ispunjavati sljedeće uvjete:

1. da ima najmanje završenu srednju školu

2. da aktivno zna najmanje jedan svjetski jezik (razine B2 prema stupnjevima Zajedničkog europskog referentnog okvira u razumijevanju i govoru) i poznaje još jedan svjetski jezik (razine A2 prema stupnjevima Zajedničkog europskog referentnog okvira u razumijevanju i govoru) te poznaje hrvatski jezik u mjeri dostatnoj za obavljanje poslova voditelja poslova

3. da ima položen stručni ispit za voditelja poslova

4. da ima jednu godinu radnog iskustva na odgovarajućim poslovima u turističkoj agenciji ili drugim sličnim poslovima u turizmu.

Turistička agencija dužna je prije početka pružanja usluga dostaviti Ministarstvu obavijest o početku pružanja usluga koja sadrži podatke o tvrtki i sjedištu turističke agencije, njezinu osobnom identifikacijskom broju, adresi svakog prostora u kojem se pružaju usluge, voditelju poslova, ispunjavanju uvjeta voditelja poslova te dostaviti dokaze o istom, a svaku promjenu navedenih podataka prijaviti i dostaviti dokaze o istom u roku od osam dana od nastale promjene.

(2) Osim obavijesti i dokaza iz stavka 1. ovoga članka, turistička agencija – organizator paket-aranžmana i turistička agencija – trgovac koja omogućuje povezani putni aranžman dužne su Ministarstvu dostaviti podatke i dokaz o ispunjavanju obveze zaštite u slučaju nesolventnosti i osiguranju od odgovornosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Pozdrav svima,

Molim vas za savjet... Zanimam se za otvaranje online turističke agencije u stambenom prostoru, otvaranjem paušalnog obrta. S obzirom da sam u stalnom radnom odnosu u poduzeću koje se bavi turizmom i imam položen stručni ispit za voditelja poslovnice i višegodišnje iskustvo na vodećim pozicijama u turističkoj branši, zanima me da li je online turističku agenciju putem paušalnog obrta moguće otvoriti po osnovi druge djelatnosti?

S poštovanjem,
Anita
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 20. 08. 2022. u 17:29, anita.maras je napisao:

Pozdrav svima,

Molim vas za savjet... Zanimam se za otvaranje online turističke agencije u stambenom prostoru, otvaranjem paušalnog obrta. S obzirom da sam u stalnom radnom odnosu u poduzeću koje se bavi turizmom i imam položen stručni ispit za voditelja poslovnice i višegodišnje iskustvo na vodećim pozicijama u turističkoj branši, zanima me da li je online turističku agenciju putem paušalnog obrta moguće otvoriti po osnovi druge djelatnosti?

S poštovanjem,
Anita

Evo ovo piše u zakonu: "GLAVA III. VODITELJ POSLOVA Obveza zapošljavanja voditelja poslova Članak 16. Turistička agencija mora imati najmanje jednog zaposlenog voditelja poslova, u punom radnom vremenu, neovisno o broju poslovnica odnosno poslovnih prostora. " Po tome ispada da to ne možete biti Vi jer ste u radnom odnosu, nego bi trebali zaposliti nekoga s položenim ispitom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija